pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
»
»
»
Obrazo-światy dźwięko-przestrzenne. Kino Toma Tykwera. Seria: Niemcy....
książka:

Obrazo-światy dźwięko-przestrzenne. Kino Toma Tykwera. Seria: Niemcy. Media. Kultura

autor: Ewa Fiuk

Dane szczegółowe:
Wydawca: Atut
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 290 s.
Wymiar: 140x215 mm
EAN: 9788379771974
ISBN: 978-83-7977-197-4
Data: 2016-11-18
pozycja niedostępna

Obrazo-światy dźwięko-przestrzenne. Kino Toma Tykwera. Seria: Niemcy.... - opis wydawcy:

To pierwsza publikacja w języku polskim obejmująca całość artystycznego dorobku niemieckiego reżysera. Tom Tykwer - samouk i miłośnik kina przyznający się do związków z Krzysztofem Kieślowskim -jest dziś jednym z najbardziej rozpoznawalnych filmowców niemieckich, twórcą o międzynarodowej renomie. Niniejsza praca jest próbą rozpoznania i opisu Tykwerowskiej idei kina, w tym charakterystycznego dla tego twórcy języka filmu. Autorka zwraca uwagę na interteks-tualne związki między filmami, dokonując ich analizy i (re)interpreta-cji, a także umieszczając je w szerszym, pozafilmowym kontekście.

Autorka opisuje twórczość Tykwera z niewątpliwym znawstwem, prowadząc Czytelnika po meandrach jego stylistycznych wyborów i fabularnych preferencji. W szkicowanym przez nią portrecie Tykwer jest reżyserem chętniej podejmującym tematy o wymiarze uniwersalnym czy globalnym niż wyłącznie niemieckim, choć zarazem z tego między innymi powodu wpisuje się on doskonale w wizję nowoczesnego twórcy niemieckiego właśnie.

dr hab. Konrad Klejsa

Ewa Fiuk jest filmoznawczynią i germanistką, autorką wielu prac na temat współczesnego kina, ze szczególnym uwzględnieniem kina niemieckiego. Publikuje w tomach zbiorowych i czasopismach naukowych. W roku 2012 w serii „Niemcy - Media - Kultura" ukazała się jej książka Inicjacje, tożsamość, pamięć. Kino niemieckie na przełomie wieków. Interesują ją związki filmu z innymi dziedzinami sztuki, filozofią, antropologią i polityką. Obecnie zajmuje się powiązaniami i wzajemnym wpływem filmu i opery.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!
Ewa Fiuk - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Tadeusz Rolke. Moja namiętność - okładka książki
Tadeusz Rolke. Moja namiętność Małgorzata Purzyńska
Łódź, która nie powstała - okładka książki
Łódź, która nie powstała Błażej Ciarkowski
Sobota, 20 Kwietnia 2019 roku.