pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Tancerka i zagłada. Historia Poli Nireńskiej
Tytuł książki:

Tancerka i zagłada. Historia Poli Nireńskiej

Autor książki:

Weronika Kostyrko

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czerwone i Czarne
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 438 s.
Wymiar: 140x225 mm
EAN: 9788366219090
ISBN: 978-83-6621-909-0
Data: 2019-04-25
31.04  39.90  8.86 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Biografia Poli Nireńskiej to opowieść o urodzonej w Warszawie żydowskiej artystce, która tańczyła w czasach totalitaryzmu w Niemczech, Austrii i Włoszech. O kobiecie, która w przedwojennej Polsce doświadczyła antysemityzmu, niemal całą rodzinę straciła w Zagładzie, a po wojnie poślubiła Jana Karskiego, Sprawiedliwego wsród Narodów Świata. O upartym pokonywaniu kolejnych barier na drodze do wolności i niezależności. O miłościach i o przyjaźniach z artystami światowej sławy. O zagadce tragicznej śmierci w 1992 roku.

Przez historię Nireńskiej można zobaczyć Jana Karskiego inaczej niż dotychczas. Weronika Kostyrko odnalazła niepublikowane dokumenty dotyczące jego pracy w MSZ, gdzie pod koniec lat 30. powołano specjalny zespół do rozwiązania tzw. "kwestii żydowskiej". Zrekonstruowała karierę młodego dyplomaty i jego żarliwe oddanie idei Wielkiej Polski. Znajomość tych faktów pozwala lepiej zrozumieć skomplikowaną relację między Karskim a Nireńską, która przez kilkadziesiąt powojennych lat odmawiała mówienia po polsku.

Praca nad tą książką zaprowadziła autorkę do Waszyngtonu, Nowego Jorku, Kalifornii, Londynu, Florencji, Berlina, Kolonii, Drezna, Wiednia i Tel Awiwu. W Ameryce udało jej się spotkać ostatnich świadków życia Nireńskiej i Karskiego, w Izraelu - członków jej rodziny, w siedmiu krajach odnalazła niepublikowane listy i dokumenty. W ciągu niespełna trzech lat powstał jedyny w swoim rodzaju portret artystki na tle burzliwej epoki.

Książka "Tancerka i zagłada. Historia Poli Nireńskiej" - Weronika Kostyrko - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Czerwone i Czarne. Książka posiada 438 stron i została wydana w 2019 r. Cena 31.04 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Tajemnice walizki generała Sierowa. - okładka książki

Tajemnice walizki generała Sierowa. Dzienniki...

Iwan Sierow, Hinsztejn Aleksandr Jewsiejewicz
Ota Pavel. Pod powierzchnią - okładka książki

Ota Pavel. Pod powierzchnią

Aleksander Kaczorowski
Zrozumieć Feliksa - okładka książki

Zrozumieć Feliksa

Fordos Zoltan
Wspomnienia nie blakną - okładka książki

Wspomnienia nie blakną

Krystyn Gembicki
I więcej nic nie pamiętam - okładka książki

I więcej nic nie pamiętam

Aduna Blady-Szwajgier
Produkty podobne: