pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

100 wybitnych postaci Warmii i Mazur

Dane szczegółowe:
Wydawca: Pracownia Wydawnicza ElSet
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 211 s.
Wymiar: 215x290 mm
EAN: 9788366075177
ISBN: 978-83-66075-17-7
Data: 2019-07-03
55.86 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

100 wybitnych postaci Warmii i Mazur, pod red. S. Achremczyka i J. Kiełbika – to wyjątkowa książka wydana z okazji obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę we współpracy Ośrodka Badań Naukowych i Towarzystwa Naukowego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie. W regionie takim jak nasz, o bogatej historii, gdzie przeplatają się dzieje różnych narodów, warto poszukać tych elementów, które mówią o jego tożsamości, a jednocześnie wpisują go w przestrzeń kultury polskiej i europejskiej. W ocenie twórców tej książki takimi elementami są po prostu ludzie. Zarówno ci, którzy się tu urodzili, jak i ci, którzy tu przyszli. Swą działalnością, często wychodzącą daleko poza granice regionu, kształtowali go, zmieniali, a wreszcie rozsławiali.

Wybór stu osób ma charakter symboliczny – dominują postacie związane z nauką, kulturą i sztuką, rzadziej z polityką, osoby odznaczane, honorowane, artyści, mecenasi sztuki. Wśród nich są ci, którzy swój ślad pozostawili w czasach najdawniejszych, jak i ci, którzy do niedawna byli pomiędzy nami.  Publikacja jest próbą zebrania różnych wątków stanowiących o historii Warmii i Mazur a jednocześnie próbą pokazania, że mimo swego peryferyjnego położenia zawsze silnie wpisywały się w główne prądy myśli europejskiej i polskiej.  

Książka "100 wybitnych postaci Warmii i Mazur" - praca zbiorowa - oprawa twarda - Wydawnictwo Pracownia Wydawnicza ElSet. Książka posiada 211 stron i została wydana w 2018 r. Cena 55.86 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]