pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Tak umierają demokracje

Dane szczegółowe:
Wydawca: Liberte
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 342 s.
EAN: 9788361894094
ISBN: 978-83-6189-409-4
Data: 2018-10-18
39.39  49.90  10.51 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Tak umierają demokracje - S. Levistsky, D. Ziblatt - opis książki:

Prezentujemy polskie tłumaczenie bestsellera z listy The New York Times: "Tak umierają demokracje" autorstwa dwóch Profesorów Harvard University: Stevena Levitsky ego oraz Daniela Ziblatta.

Książka stanowi niezwykłą analizę pokazującą krok po kroku w jaki sposób załamywała się demokracja w różnych krajach świata. Autorzy skupiają swoją uwagę na przypadkach państw w których nie dochodziło do spektakularnych zamachów stanu, tylko takich w których demokracja była powoli, krok po kroku rozmontowywana przez jednego z uczestników demokratycznej gry. Książka stanowi wręcz podręcznikową analizę pokazującą jakie ruchy wykonują polityczni gracze na początku swojej drogi do dyktatury oraz jakie błędy popełniają siły prodemokratyczne.

Ta książka musiała ukazać się w Polsce w erze Pi S. Jest alarmem i nauką dla nas wszystkich. Dlatego jesteśmy dumni, że możemy ją Państwu zaprezentować w serii Biblioteka Liberté!

O książce napisali:

Dwa lata temu książka tego typu nie powstałaby: dwójka wiodących politologów, ekspertów w zakresie kryzysów demokracji w różnych częściach świata, wykorzystuje swoją wiedzę do tego, by uświadomić Amerykanom zagrożenia, przed jakimi obecnie stoi ich własny system polityczny.

Francis Fukuyama

Levitsky i Ziblatt to wiodący badacze systemów demokratycznych, opisują przykłady z wielu zakątków świata, z ogromnym zapałem i uczciwością wykorzystują swoją wiedzę do analizowania bieżących problemów, z jakimi borykają się Stany Zjednoczone. (...) Dzięki temu Czytelnik nie tyko odczuwa intelektualne podekscytowanie, lecz także jest świadom zawartej w tej książce politycznej przestrogi.

Timothy Snyder

The Guardian: Fascynujący - a zarazem niepokojący - zapis tego, w jaki sposób USA pozbyły się istniejących zabezpieczeń demokracji i oddały świat w ręce Donalda Trumpa.

The Washington Post: USA stoją w obliczu najsilniejszych podziałów od półwiecza. W tym zakresie książka "Tak umierają demokracje" pojawia się w idealnym momencie. W obliczu zalewu falą społecznego oburzenia, tym, czego nam potrzeba, jest trzeźwe, pozbawione emocji spojrzenie na bieżącą sytuację.

The Wall Street Journal: Dwóch liberalnych politologów udziela lekcji, która przy okazji wyjaśnia sposób, w jaki polityka demokratyczna ulega rozkładowi. (...) Głównym celem niniejszej książki jest jednak ostrzeżenie opinii publicznej przed zagrożeniem, jakie stanowi dla demokracji prezydentura Trumpa.

The New York Times: "Tak umierają demokracje" to przejrzysty i niezbędny przewodnik po tym, co może nas czekać. Levitsky i Ziblatt pokazują, jak demokracje doznawały upadku w innych krajach - nie tylko na drodze gwałtownych zamachów stanu, lecz także dużo częściej (i dużo bardziej podstępnie) na drodze stopniowego osuwania się w autorytaryzm.

Książka „Tak umierają demokracje” - oprawa miękka - Wydawnictwo Liberte.

Książka posiada 342 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Tak umierają demokracje"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Wyzwania dla bezpieczeństwa międzynarodowego - okładka książki
Wyzwania dla bezpieczeństwa międzynarodowego Malina Kaszuba, Rusłan Puzikow, Jacek Zieliński (red.)
Lud kontra demokracja - okładka książki
Lud kontra demokracja Yascha Mounk
Produkty podobne:
Śmiertelny bóg Demos - okładka książki
Śmiertelny bóg Demos Jacek Bartyzel
Pomiędzy demokracją a autorytaryzmem. - okładka książki
Pomiędzy demokracją a autorytaryzmem. Doświadczenia... Jacek Wojnicki, Jacek Zaleśny (red.)
Współczesna analiza polityczna - okładka książki
Współczesna analiza polityczna Robert A. Dahl, Bruce Stinebrickner