pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Tak, jak myśli człowiek

Autor książki:

James Allen

Dane szczegółowe:
Wydawca: one press
Rok wyd.: 2023
Oprawa: twarda
Ilość stron: 56 s.
Wymiar: 123x191 mm
EAN: 9788383223988
ISBN: 978-83-8322-398-8
Data: 2022-12-20
25.08 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Czynność - to kwiat myśli; radość i cierpienie stanowią natomiast jej owoc
James Allen
W 1902 roku James Allen postanowił, że zajmie się pisaniem książek. Miał do tego naturalne predyspozycje: pisał w sposób klarowny, przekonujący, skłaniający do przemyśleń. Jedno z jego najwybitniejszych dzieł, Tak, jak myśli człowiek, inspirowane było wersetem z anglojęzycznej Biblii króla Jakuba: Tak, jak myśli człowiek w głębi duszy, taką jest osobą. Po latach okazało się, że książka mocno wpłynęła na wielu współczesnych pisarzy i myślicieli, a nawet na twórców kultury masowej.

Tak, jak myśli człowiek po raz pierwszy wydano w 1903 roku. Sam Allen określił tę książkę jako taką, która ma pomóc czytelnikom w radzeniu sobie z potęgą własnych myśli. Z założenia miała być bardzo prosta, aby każdy mógł łatwo zrozumieć jej przesłanie i zastosować w praktyce opisane metody.

Książka ma niewielkie rozmiary, jednak dała podwaliny pod współczesną naukę o technikach samorozwoju. Allen pokazuje, jak ważna jest cierpliwa i konsekwentna praca nad własnymi myślami oraz że dzięki niej można przepracować swoje życie i dojść do sukcesu. Tak, jak myśli człowiek nie jest jednak wyczerpującym traktatem. To refleksyjny, głęboki tekst, owoc medytacji i przemyśleń, który ma inspirować i zachęcać do mądrej pracy nad sobą.

Samokontrola jest siłą; Właściwa Myśl jest panowaniem, Spokój jest władzą
James Allen

Książka "Tak, jak myśli człowiek" - James Allen - oprawa twarda - Wydawnictwo one press. Książka posiada 56 stron i została wydana w 2023 r. Cena 25.08 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.