pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Tablice i wzory do projektowania konstrukcji żelbetowych z przykładami...
książka:

Tablice i wzory do projektowania konstrukcji żelbetowych z przykładami obliczeń

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 447 s.
Wymiar: 158x230 mm
EAN: 9788301174163
ISBN: 978-83-0117-416-3
Data: 2013-09-12
Cena wydawcy: 59.90 złpozycja niedostępna

Tablice i wzory do projektowania konstrukcji żelbetowych z przykładami obliczeń - Michał Knauff, Agnieszka Golubińska, Piotr Knyziak - opis książki:

Budowle projektowane i wznoszone w Polsce powinny spełniać wymagania dotyczące bezpieczeństwa konstrukcji określone w Prawie Budowlanym i w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury [83]. Według tego rozporządzenia warunki bezpieczeństwa konstrukcji uznaje się za spełnione, jeżeli konstrukcja ta odpowiada Polskim Normom dotyczącym projektowania i obliczania konstrukcji .

Książka zawiera zestaw zwięzłych i precyzyjnie opisanych algorytmów dotyczących zagadnień najczęściej spotykanych w projektowaniu konstrukcji żelbetowych. Skomentowane i wyjaśnione zostały problemy związane z jedoczesnym stosowaniem w Polsce dwóch systemów norm projektowania tych konstrukcji (PN-EN 1992-1-1: 2008 oraz PN-B-03264:2002). Obliczenia, które należy wykonywać według Eurokodu zostały zilustrowane przykładami.

Treść książki uporządkowana jest według zasady: krótki tekst dotyczący podstaw teoretycznych zagadnienia tablice zawierające zestawienia danych i/lub współczynników potrzebnych do projektowania wzory (algorytmy) i zasady konstruowania przykłady obliczeń i stosowania zasad konstruowania.

Książka będzie służyć projektantom i studentom budownictwa do obliczania konstrukcji żelbetowych na podstawie tej wiedzy, która jest zawarta we współczesnych normach projektowania stosowanych w Polsce.

Słowa kluczowe: Budownictwo. Konstrukcje żelbetowe. Eurokody. Obliczanie konstrukcji żelbetowych. Projektowanie konstrukcji żelbetowych. Tablice. Wzory do projektowania.

Książka „Tablice i wzory do projektowania konstrukcji żelbetowych z przykładami obliczeń” - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN.

Książka posiada 447 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Tablice i wzory do projektowania konstrukcji żelbetowych z przykładami..."
Michał Knauff, Agnieszka Golubińska, Piotr Knyziak - autor m.in.:
Pożary mostów - okładka książki
Pożary mostów Henryk Zobel, Thakaa Al-Khafaji, Agnieszka Golubińska, Wojciech Karwowski, Agnieszka Kulesza;
Przykłady obliczania konstrukcji - okładka książki
Przykłady obliczania konstrukcji żelbetowych.... Michał Knauff, Agnieszka Golubińska, Bartosz Grzeszykowski;
Przykłady obliczania konstrukcji - okładka książki
Przykłady obliczania konstrukcji żelbetowych.... Agnieszka Golubińska, Bartosz Grzeszykowski, Michał Knauff;