pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
podręcznik:

Mechanika budowli. Teoria i przykłady

Dane szczegółowe:
Wydawca: Naukowe PWN
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 534 s.
Wymiar: 168x238 mm
EAN: 9788301173159
ISBN: 978-83-0117-315-9
Data: 2013-08-30
Cena wydawcy: 69.00 złpozycja niedostępna

Mechanika budowli. Teoria i przykłady - Marian Paluch - opis książki:

W dobie komputerów, gdy buduje się coraz wyżej i coraz głębiej, tak bardzo jest potrzebna sprawdzona, autentyczna wiedza, która pozwala projektować i wykonywać konstrukcje inżynierskie bezpieczne, funkcjonalne, estetyczne, tanie, łatwe w montażu, słowem - optymalne.

Autor Mechanika budowli jest nauką o metodach obliczeń dotyczących wytrzymałości, sztywności i stateczności konstrukcji budowlanych jako całości.

Podręcznik wprowadza w problematykę analizy statycznej i dynamicznej inżynierskich konstrukcji budowlanych na przykładach układów prętowych (belek prostych, belek złożonych, ram, łuków, kratownic i cięgien). Uczy metod obliczeniowych tych konstrukcji, twórczego myślenia i rzetelnego stosowania wiedzy w praktyce inżynierskiej.

Poruszane są następujące zagadnienia: rozwiązywanie układów statycznie niewyznaczalnych, metoda sił, metoda przemieszczeń, rozwiązywania płaskich układów prętowych, dynamika płaskich układów prętowych, stateczność prętów i ram płaskich w zakresie sprężystym.

Wszystkie wprowadzone pojęcia zdefiniowano w sposób przystępny, wzory wyprowadzono teoretycznie i pokazano ich praktyczne zastosowanie.

Książka jest przeznaczona dla studentów budownictwa, architektury i urbanistyki oraz ich wykładowców. Skorzystają z niej także projektanci i inżynierowie budownictwa.

Książka „Mechanika budowli. Teoria i przykłady” - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN.

Książka posiada 534 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Mechanika budowli. Teoria i przykłady"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Budownictwo ogólne. Podręcznik - okładka książki
Budownictwo ogólne. Podręcznik do nauki zawodu... Mirosława Popek, Bożenna Wapińska