pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Sztuka relacji międzyludzkich. Miłość. Małżeństwo. Rodzina. Seria:...
Książki »
Tytuł książki:

Sztuka relacji międzyludzkich. Miłość. Małżeństwo. Rodzina. Seria: Psychologia i formacja

Autor książki:

o. Józef Augustyn SJ

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: WAM
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 584 s.
Wymiar: 156x232 mm
EAN: 9788327700094
ISBN: 978-83-277-0009-4
Data: 2014-03-12
57.04  74.00  16.96 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Sztuka relacji międzyludzkich. Miłość. Małżeństwo. Rodzina. Seria: Psychologia i formacja - opis książki:

Sztuka relacji międzyludzkich. Miłość, małżeństwo, rodzina prezentuje chrześcijańskie ujecie miłości, małżeństwa i rodziny. Małżeństwo i rodzina są zasadniczą kolebką życia i miłości, w której człowiek poczyna się, rodzi i dorasta. To właśnie tę wspólnotę - jak mówił bł. Jan Paweł II - należy otoczyć szczególną opieką. Papież Franciszek w swej pierwszej encyklice Lumen fidei zachęca do odkrywania autentycznej miłości, wierności i nierozerwalności małżeńskiej oraz odpowiedzialnego i ofiarnego rodzicielstwa. Ta bowiem miłość jest godna zaufania, warto się jej powierzyć, ponieważ jej fundamentem jest wierność Boga, mocniejsza od wszelkich naszych słabości.

Książka Sztuka relacji międzyludzkich, mająca charakter poradnika, przeznaczona jest dla szerokich środowisk pracujących z młodzieżą, młodymi małżeństwami i rodzinami, dla doradców rodzinnych i terapeutów, dla duszpasterzy, wykładowców seminaryjnych i alumnów. Prezentowany poradnik polecamy szczególnie doradcom rodzinnym i terapeutom, ponieważ może być on dla nich pomocny w poznawaniu chrześcijańskiego podejścia do miłości, małżeństwa i rodziny. Każdy bowiem terapeuta, niezależnie od wyznawanego światopoglądu, musi przecież uszanować świat wartości religijnych i duchowych swoich pacjentów.

I choć publikowany tom ukazuje miłości, małżeństwo i rodzinę z perspektywy chrześcijańskiej, może również służyć osobom i środowiskom innych religii, a także osobom uznającym się za agnostyków, ponieważ autorzy artykułów odwołują się nie tylko do Biblii i Tradycji Kościoła, lecz także do sfery racjonalnej, do filozofii i etyki. Recta ratio - prawy rozum jest przecież drogowskazem na ścieżkach miłości dla wszystkich ludzi dobrej woli kierujących się prawym sumieniem.

Książka "Sztuka relacji międzyludzkich. Miłość. Małżeństwo. Rodzina. Seria: Psychologia i formacja" - o. Józef Augustyn SJ (red.) - oprawa twarda - Wydawnictwo WAM. Książka posiada 584 stron i została wydana w 2014 r. Cena 57.04 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]