pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Szpica. Od Wału Zachodniego do Zagłębia Ruhry. Amerykański czołgista...
Tytuł książki:

Szpica. Od Wału Zachodniego do Zagłębia Ruhry. Amerykański czołgista i niezwykły pojedynek pancerny w sercu III Rzeszy

Autor książki:

Adam Makos

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rebis
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 440 s.
Wymiar: 150x225 mm
EAN: 9788381881364
ISBN: 978-83-8188-136-4
Data: 2021-04-12
42.37  59.90  17.53 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Bestseller Amazona, New York Times, Wall Street Journal, Los Angeles Times, USA Today
Autor bestsellerowych Rycerzy wojennego nieba przedstawia autentyczną historię dwóch żołnierzy, pojedynku pancernego, który stoczyli, i niezwykłej więzi, która połączyła dawnych wrogów.

Clarence Smoyer, czołgista amerykańskiej 3. Dywizji Pancernej Spearhead, to spokojny chłopak z Pensylwanii. Od przybycia do Europy w 1944 r. załoga jego shermana toczy ciężkie walki na Wale Zachodnim i w Ardenach, obserwując, jak Amerykanie giną w nierównym starciu z niemieckimi czołgami. Clarence, świetny celowniczy, trafia do pershinga, jednego z 20 nowych wozów dostarczonych na Stary Kontynent. To potężna broń, ale i wielka odpowiedzialność. W czasie wyzwalania Kolonii pojedynek Smoyera z niemieckimi czołgistami zostaje uwieczniony na taśmie filmowej i tam też po raz pierwszy spotyka on Gustava Schaefera, młodego celowniczego wysłanej z samobójczą misją pantery. Ich drugie spotkanie, niemal 70 lat po tych wydarzeniach, to pojednanie dawnych wrogów i wzruszający finał dramatycznej wojennej historii, która w niezwykły sposób sprzęgła ich losy.

Kompania braci w amerykańskim czołgu Makos zabiera czytelników do wieży pershinga i pokazuje starcia dorównujące najlepszym momentom Furii. Wspaniała opowieść bitewna i hołd złożony zwykłym wojownikom. - Jonathan W. Jordan, Wall Street Journal

Książka "Szpica. Od Wału Zachodniego do Zagłębia Ruhry. Amerykański czołgista i niezwykły pojedynek pancerny w sercu III Rzeszy" - Adam Makos - oprawa twarda - Wydawnictwo Rebis. Książka posiada 440 stron i została wydana w 2021 r. Cena 42.37 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Wojna lekarzy Hitlera - okładka książki

Wojna lekarzy Hitlera

Bartosz T. Wieliński
Dobry doktor z Warszawy - okładka książki

Dobry doktor z Warszawy

Elizabeth Gifford
Krusząc Mury Jerycha - okładka książki

Krusząc Mury Jerycha

Stanisław Gawiński
Produkty podobne: