pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Szóste wymieranie Historia nienaturalna

Autor książki:

Elizabeth Kolbert

Dane szczegółowe:
Wydawca: Filtry
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 400 s.
EAN: 9788396440822
ISBN: 978-83-9644-082-2
Data: 2022-06-20
38.74 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W historii naszego globu odnotowujemy pięć wielkich wyginięć gatunków, które spowodowały drastyczny spadek bioróżnorodności. Teraz, na naszych oczach trwa szóste wymieranie niezliczonych form życia, zarówno na lądzie jak i w wodzie. Naukowcy biją na alarm: to największa katastrofa od czasu uderzenia w Ziemię asteroidy, co spowodowało wyginięcie dinozaurów. Tym razem jednak przyczyna jest o wiele bardziej prozaiczna, a zarazem o wiele bardziej groźna - człowiek. Jak pisze autorka: Żadne stworzenie nigdy wcześniej nie zmieniło życia na naszej planecie w aż tak dużym stopniu, choć dochodziło do innych, porównywalnych kataklizmów.

Era antropocenu powoduje nieodwracalne, zagrażające również naszemu istnieniu zmiany klimatyczne, a jednocześnie tylko człowiek może powstrzymać nieracjonalną gospodarkę zasobami naturalnymi i dewastację środowiska. Elizabeth Kolbert z erudycją opisuje wymarłe na przestrzeni tysiącleci gatunki i rozmawia z naukowcami, którzy za wszelką cenę starają się ratować gatunki istot na krawędzi wymarcia.

Tytuł uhonorowano Nagrodą Pulitzera w dziedzinie nauki, a brytyjski dziennik The Guardian uznał Szóste wymieranie za jedną ze stu najważniejszych książek literatury faktu wszechczasów.

Książka "Szóste wymieranie Historia nienaturalna" - Elizabeth Kolbert - oprawa miękka - Wydawnictwo Filtry. Książka posiada 400 stron i została wydana w 2022 r. Cena 38.74 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.