pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Księgarnie

Autor książki:

Jorge Carrion

Dane szczegółowe:
Wydawca: Noir sur Blanc
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 336 s.
Wymiar: 150x245 mm
EAN: 9788365613172
ISBN: 978-83-6561-317-2
Data: 2017-05-12
25.20  35.00  9.8 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni

Będąc zarazem opowieścią z podróży, kroniką i esejem, książka ta opisuje wędrówki wielkiego admiratora księgarń, jakim jest Jorge Carrión. Podróże, które przywołują "Księgarnie" są bardzo różnorodne, zawsze szczególne. Po pierwsze są owocem osobistej wędrówki Carriona przez pięć kontynentów; są to również podróże w czasie, autor interesuje się historią księgarni, od jej narodzin aż do najbardziej współczesnych form dystrybucji książki, niematerialnych i wirtualnych.

Pokazuje on również jej wpływy kulturalne i polityczne, jako że książka może być wyrazem sprzeciwu o wielkiej mocy. Księgarnia jest też niezwykłym miejscem, tam staje się możliwe spotkanie książki z czytelnikiem; tam wszystko nagle nabiera sensu. W "Księgarniach" wyraźnie widać wpływ dzieł Alberta Manguela i Enrique Vila-Matasa, wielu lektur i niezliczonych podróży; jawią się one, przez żarłoczny nomadyzm swojego autora, jako mapa nienasyconej namiętności.

Książka "Księgarnie" - Jorge Carrion - oprawa twarda - Wydawnictwo Noir sur Blanc. Książka posiada 336 stron i została wydana w 2017 r. Cena 25.20 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Diavolina - okładka książki

Diavolina

Gyorgy Spiro
Strach mędrca - okładka książki

Strach mędrca

Patrick Rothfuss
W lesie - okładka książki

W lesie

Nele Neuhaus
Akrazja - okładka książki

Akrazja

Maria Towiańska-Michalska
Produkty podobne:
Spór o całość - okładka książki

Spór o całość

Jacek Trznadel