pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Szlak nadziei
Tytuł książki:

Szlak nadziei

Autor książki:

Norman Davies, Janusz Rosikoń

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rosikon Press
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 592 s.
Wymiar: 200x260 mm
EAN: 9788362981052
ISBN: 978-83-6298-105-2
Data: 2015-10-08
66.46  89.90  23.44 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Nowa książka Normana Daviesa.

Niezwykłe dzieło - cały szlak Armii Andersa opisany po raz pierwszy.

Chciałem pokazać ogromną różnorodność ludzi dowodzonych przez Władysława Andersa, a także niezwykły wachlarz ich uczuć i przeżyć od zrezygnowania i rozpaczy, przez strach, pragnienie, ciężkie próby i poświęcenie, aż do ulgi i nadziei.

Norman Davies
Marsz Armii Andersa nie ma sobie równych w historii. Rozsypani po "nieludzkiej ziemi" Polacy stawili się na wezwanie generała Andersa licząc na ocalenie. Przekraczali granice Związku Sowieckiego z nadzieją na powrót do domów. Gdy zwyciężali Niemców pod Monte Cassino, Anconą i Bolonią wiedzieli już, że te nadzieje pozostaną niespełnione.

To oni stali się namiastką wolnej Polski. Żołnierzom towarzyszyli cywile: dzieci, kobiety, starcy. Próbowali normalnie żyć. Działały szpitale, szkoły, sierocińce. Trudy marszu, codzienne rozterki, poświęcenie w boju, drobne radości i wielkie dramaty złożyły się na opowieść o jednym z najbardziej niezwykłych rozdziałów drugiej wojny światowej.

Nikt wcześniej nie opowiedział jej tak, jak czyni to teraz Norman Davies.

Wraz z fotografem Januszem Rosikoniem wyruszył śladem Armii Andersa. Odwiedził Rosję, Iran, Izrael, Włochy a nawet Nową Zelandię, Afrykę i Meksyk. Książka zawiera nieznane relacje świadków, niepublikowane materiały archiwalne oraz zdjęcia dokumentujące tę fascynującą podróż "szlakiem nadziei".

Książka "Szlak nadziei" - Norman Davies, Janusz Rosikoń - oprawa twarda - Wydawnictwo Rosikon Press. Książka posiada 592 stron i została wydana w 2015 r. Cena 66.46 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Norman Davies, Janusz Rosikoń - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Krzemieniec - okładka książki

Krzemieniec

Ryszard J. Czarnowski
Droga wiodła ugorem. Wspomnienia - okładka książki

Droga wiodła ugorem. Wspomnienia

Stanisław Sosabowski