pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Szczepionka. Historia wielkiego wyścigu z pandemią Covid-19

Dane szczegółowe:
Wydawca: Poradnia K
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 380 s.
EAN: 9788366555693
ISBN: 978-83-6719-506-5
Data: 2022-03-09
31.80 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Wygrać ze śmiercią! Latami pracowali nad przełomowym lekarstwem na raka - dzięki temu stworzyli szczepionkę na COVID - 19 w kilka tygodni.

Trzymająca w napięciu bardziej niż powieść sensacyjna, Szczepionka to prawdziwa historia niesamowitego wyścigu z czasem, odsłaniająca kulisy jednego z najbardziej przełomowych odkryć medycznych naszych czasów.

Kiedy na początku 2020 roku świat zdrętwiał ze strachu przed koronawirusem, wszystkie nadzieje pokładano w znalezieniu szczepionki. Ale jak opracować lek ratujący życie, kiedy liczy się każda sekunda, a każdy popełniony błąd może się okazać katastrofalny w skutkach
Wieloletni partnerzy naukowi i małżonkowie Ugur Sahin i Özlem Türeci dokonali tego dosłownie w kilka tygodni, bazując na nowatorskiej technologii m RNA, nad którą pracowali wspólnie od dziesięcioleci. Musieli przy tym przekonać wielkie firmy farmaceutyczne, aby wsparły ich ambitny projekt, a także zręcznie omijać wtrącających swoje trzy grosze polityków Unii Europejskiej i administracji Donalda Trumpa. Pokonali jednak wszystkie przeszkody i w rekordowo szybkim czasie dostarczyli ponad dwa miliardy dawek ratującej życie szczepionki Bio NTech-Pfizer do krajów na całym świecie.

Ilości istnień uratowanych dzięki niej nie da się zliczyć
Jak pisało US News: Doktorzy Sahin i Türeci wyjaśniają, jak 30 lat badań naukowych dało podwaliny dla pierwszej szczepionki przeciwko COVID-19, w momencie, gdy zaufanie w jej bezpieczeństwo i skuteczność są kluczowe, by ludzkość znalazła drogę wyjścia z pandemii.

Książkę, we współpracy z Şahinem i Türeci, napisał Joe Miller - korespondent Financial Times we Frankfurcie, który na bieżąco relacjonował projekt Bio NTechu. Autor przeprowadził rozmowy z ponad pięćdziesięcioma osobami: naukowcami, politykami, urzędnikami do spraw służby zdrowia i pracownikami firmy.

W sposób przystępny dla przeciętnego czytelnika podał szczegóły, które zaciekawią nawet wytrawnych mikrobiologów: poznajemy kluczowe wydarzenia niezwykłego roku 2020, a także naukowe, ekonomiczne i osobiste podłoże innowacji w dziedzinie medycyny.

Szczepionka objaśnia naukowe aspekty przełomowego odkrycia w decydującym momencie, kiedy zaufanie społeczne do bezpieczeństwa i skuteczności szczepionek ma kluczowe znaczenie dla powstrzymania pandemii.

Książka "Szczepionka. Historia wielkiego wyścigu z pandemią Covid-19" - Joe Miller, Ugur Sahin, Özlem Türeci - oprawa miękka - Wydawnictwo Poradnia K. Książka posiada 380 stron i została wydana w 2022 r. Cena 31.80 zł. Zapraszamy na zakupy!