pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Dziewczyna z ferajny. Życie kobiety w świecie przestęczym

Autor książki:

Teresa Carpenter

Dane szczegółowe:
Wydawca: Poradnia K
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 376 s.
EAN: 9788366555471
ISBN: 978-83-6655-547-1
Data: 2021-05-18
21.45 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Prawdziwa historia kobiety mafii
Urodzona w 1934 roku Arlyne Brickman dorasta na nowojorskim Lower East Side w rodzinie żydowskiego gangstera. Od najmłodszych lat fascynuje się Virginią Hill, słynną kochanką mafiosów. Arlyne marzy, by - podobnie jak jej idolka - wieść pełne splendoru, ekscytujące życie.

Zaczyna pogoń za wpływami jako dziewczyna na posyłki. Wkrótce samodzielnie rozkręca biznes bukmacherski i narkotykowy. Staje się pełnoprawny członkiem mafii.

Wreszcie jednak brutalizm podziemnego świata dotyka ją w niemal najgorszy sposób - pada ofiarą zbiorowego gwałtu i - jako kobieta, i z pochodzenia Żydówka - nie otrzymuje pomocy od nikogo. Gwałt, lata przemocy i wreszcie - groźby pod adresem jej córki sprawiają, że w tytułowej Dziewczynie z Ferajny dokonuje się ogromna przemiana. Przechodzi na drugą stronę i zostaje informatorką FBI. Wkrótce doprowadza do aresztowania Anthonego Scarpatiego i innych, ważnych członków słynnej rodziny Colombo.

Arlone Brickman jest autorką niezwykłego życia kobiety, która radykalnie zmieniła swój los.

Teresa Carpenter jest znakomitą dziennikarki kryminalnej, zdobywczyni nagrody Pulitzera, autorką książek, które nie długo nie schodzą z listy bestsellerów New York Timesa.

Książka, która je połączyła jest wybitnie fascynującą historią, która z jednej strony jest świadectwem okrucieństwa podziemnego świata mafii, a z drugiej opowieścią o niezwykłych losach kobiety, która postanowiła przeciw niemu działać i postawiła na na szali swoje życie.

Opowieść ta nie mogła nie doczekać się ekranizacji. Wkrótce premiera filmu na podstawie książki w reżyserii Paolo Sorrentino z Jennifer Lawrence w roli głównej.

Książka "Dziewczyna z ferajny. Życie kobiety w świecie przestęczym" - Teresa Carpenter - oprawa miękka - Wydawnictwo Poradnia K. Książka posiada 376 stron i została wydana w 2021 r. Cena 21.45 zł. Zapraszamy na zakupy!