pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Synopsa czterech Ewangelii

Dane szczegółowe:
Wydawca: Vocatio
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Twarda z obwolutą
Ilość stron: 368 s.
EAN: 9788378290889
ISBN: 978-83-7829-088-9
Data: 2022-01-31
107.55  160.00  52.45 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Synopsa należy do najważniejszych narzędzi pracy biblisty. Zestawia obok siebie w szpaltach teksty Ewangelii, żeby ukazać to, co w nich wspólne, i to, co stanowi o ich odrębności. Pozwala w łatwy sposób odszukać teksty paralelne Ewangelii. Już w starożytności Euzebiusz z Cezarei wynalazł sposób szybkiego znajdowania miejsc paralelnych czterech Ewangelii. Profesjonalni bibliści posługują się synopsami w
oryginalnym języku Ewangelii, czyli starożytnej grece. Ponieważ jednak język grecki znają obecnie nieliczni, potrzebne są także synopsy w językach współczesnych. Mogą one oddać wielkie usługi w różnego rodzaju analizach tekstu Ewangelii, zwłaszcza w osobistym poznawaniu Biblii i pracach kaznodziejskokatechetycznych.

W Synopsie czterech Ewangelii - w nowym przekładzie polskim teksty podobne z różnych Ewangelii umieszczone są obok siebie w równoległych kolumnach. Pod tekstami zamieszczono obszerne zestawienie tekstów pokrewnych. Świadomie posłużył się tłumacz przekładem stosunkowo dosłownym, oddając różne słowa greckie z paralelnych tekstów przez różne słowa polskie, takie same zaś, przez takie same. Zachował też - na ile to było możliwe - szyk zdania greckiego, wychodząc z założenia, że w wielu przypadkach przekład
dosłowny lepiej zachowuje piękno oryginału, niż przekład językowo wyszukany. Dzięki tym właściwościom Synopsa czterech Ewangelii Michała Wojciechowskiego jest przystępna i pomocna osobom słabo lub wcale nieznającym greki w ich poznawaniu Słowa Bożego.

Książka "Synopsa czterech Ewangelii" - oprawa Twarda z obwolutą - Wydawnictwo Vocatio. Książka posiada 368 stron i została wydana w 2022 r. Cena 107.55 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]