pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
książka:

Świat na wyciągnięcie myśli

Dane szczegółowe:
Wydawca: Prószyński
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 318 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788378395416
ISBN: 978-83-7839-541-6
Data: 2018-01-29
Cena wydawcy: 34.00 złpozycja niedostępna

Świat na wyciągnięcie myśli - Grzegorz W. Kołodko - opis książki:

Czy książka uniwersyteckiego profesora poświęcona problemom politycznym, społecznym i gospodarczym może wciągać czytelnika bez reszty? Okazuje się, że tak - jeśli tyko pisze się o nich w sposób jasny i zrozumiały, wychodząc poza opłotki jednej dyscypliny. Jeśli używa się komunikatywnego języka. Jeśli erudycja i wiedza autora bierze się nie tylko z wielowątkowych studiów i skutecznego uprawiania polityki, lecz również z niekończącego się pasma podróży do najciekawszych zakątków Ziemi i z udziału w najważniejszych debatach toczonych we współczesnym świecie. A tak właśnie jest w przypadku tej książki.

Ledwie dwa i pół roku temu ukazał się "Wędrujący świat", który stał się wielkim bestsellerem, a profesor Grzegorz W. Kołodko zaskakuje nas znowu. Tym razem opowieścią nie mniej barwną, napisaną z polemiczną pasją i wielką siłą przekonywania, z dbałością o logikę wywodu i trafność argumentów, a przede wszystkim z literacką werwą.

Tamta książka, o której wciąż głośno w kraju i za granicą, na mnóstwo pytań odpowiedziała, ale do niejednego też sprowokowała. Zaszły ponadto nowe procesy, wydarzenia i zjawiska - kryzys finansowy, migracje ludności, problemy z euro, ocieplanie klimatu, potęga Chin, nowy globalny ład, zahamowanie wzrostu gospodarczego, patologie społeczne, odmienne wizje przyszłości - do których trzeba się odnieść. I stąd właśnie "Świat na wyciągnięcie myśli".

Gdy profesor Kołodko zabiera głos, inni słuchają. Oglądają go miliony polskich telewidzów, ale zarazem komentują amerykańscy Nobliści. Wykłady profesora ściągają rzesze studentów, a na publicznych spotkaniach nigdy nie jest pusto. Przede wszystkim jednak jego prace czytają tysiące ludzi na całym świecie. Tak będzie i tym razem.

Książka „Świat na wyciągnięcie myśli” - oprawa miękka - Wydawnictwo Prószyński.

Książka posiada 318 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Świat na wyciągnięcie myśli"
Grzegorz W. Kołodko - autor m.in.:
Czy Chiny zbawią świat? - okładka książki
Czy Chiny zbawią świat? Grzegorz W. Kołodko;
Nowy pragmatyzm kontra nowy nacjonalizm - okładka książki
Nowy pragmatyzm kontra nowy nacjonalizm Grzegorz W. Kołodko, Andrzej K. Koźmiński;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Mateusz Morawiecki - okładka książki
Mateusz Morawiecki Jaromir Kwiatkowski
Czego chcą od nas biedni Niemcy - okładka książki
Czego chcą od nas biedni Niemcy Ewa Polak-Pałkiewicz