pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Świadczenia rodzinne w pytaniach i odpowiedziach
Tytuł książki:

Świadczenia rodzinne w pytaniach i odpowiedziach

Autor książki:

Anna Kwapisz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Gaskor
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 444 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788392968481
ISBN: 978-83-9296-848-1
Data: 2010-11-24
Cena wydawcy: 99.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Przepisy 2016. Zbiór cywilny
Przepisy 2016. Zbiór cywilny 35.27 zł pozycja dostępna!

Świadczenia rodzinne w pytaniach i odpowiedziach - Anna Kwapisz - opis książki:

"Świadczenia rodzinne w pytaniach i odpowiedziach" to publikacja, która powstała z myślą o osobach zajmujących się realizacją przepisów dotyczących świadczeń rodzinnych w praktyce. Książka zawiera odpowiedzi na 100 najczęściej pojawiających się pytań, bezpośrednio powiązanych zarówno z właściwą interpretacją zapisów ustawy o świadczeniach rodzinnych, jak i traktujących o stosowaniu w praktyce przepisów kodeksu postępowania administracyjnego. Celem opracowania jest próba odpowiedzi na pytania, z którymi autorka najczęściej spotykała się, biorąc udział w szkoleniach dotyczących problematyki świadczeń rodzinnych, czy podczas rozmów z pracownikami innych jednostek realizujących świadczenia rodzinne.
W publikacji, obok odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania z zakresu świadczeń rodzinnych, można znaleźć wzory kilkunastu pism bądź postanowień, przydatnych każdemu pracownikowi zajmującemu się realizacją ustawy o świadczeniach rodzinnych a także najważniejsze akty prawne dotyczące świadczeń rodzinnych.
Publikacja kierowana jest przede wszystkim do pracowników organów pomocy społecznej (ośrodki pomocy społecznej, regionalne ośrodki pomocy społecznej), urzędów miasta i gminy, samorządowych kolegiów odwoławczych. Może być także przydatna uczelniom realizującym program kształcenia w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS).
W książce można znaleźć odpowiedzi na pytania m.in. z tematyki: zasiłku rodzinnego i dodatków do zasiłku rodzinnego, ustalania sytuacji dochodowej i rodzinnej, świadczeń opiekuńczych (tj. zasiłku i świadczenia pielęgnacyjnego) jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia się dziecka, koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego, nienależnie pobranych świadczeń rodzinnych.

Książka „Świadczenia rodzinne w pytaniach i odpowiedziach” - oprawa miękka - Wydawnictwo Gaskor. Książka posiada 444 stron i została wydana w 2010 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Anna Kwapisz - autor m.in.: