pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Struktury danych i algorytmy w języku C#. Projektowanie efektywnych aplikacji

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 232 s.
EAN: 9788328350472
ISBN: 978-83-2835-047-2
Data: 2019-01-31
34.47  49.00  14.53 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Struktury danych i algorytmy w języku C#. Projektowanie efektywnych aplikacji - Jamro Marcin - opis książki:

C# jest nowoczesnym i elastycznym językiem programowania. Aby w pełni skorzystać z jego zalet, trzeba płynnie posługiwać się dostępnymi w nim strukturami danych i algorytmami, pozwalają one bowiem na efektywnie organizowanie danych i mają znaczący wpływ na wydajność aplikacji. Z punktu widzenia programisty kluczowe jest ich właściwe zaimplementowanie: wybór właściwej struktury danych i związanego z nią algorytmu stanowi o jakości tworzonego kodu. Na przykład w celu wykonywania wysokowydajnych operacji na zbiorach warto użyć zbioru haszowanego. Inne konstrukcje umożliwiają rozwiązywanie kolejnych problemów.

Dzięki tej książce nauczysz się używania struktur danych i implementacji najważniejszych algorytmów w języku C#. Najpierw zapoznasz się z najprostszymi strukturami danych o swobodnym dostępie - z tablicami oraz listami. Wyjaśniono tu również działanie struktur danych o dostępie sekwencyjnym, opartych na stosach i kolejkach. Przedstawiono zastosowanie słowników, dzięki którym można mapować klucze na wartości i prowadzić szybkie wyszukiwanie. Przystępnie opisano korzystanie z najbardziej zaawansowanych konstrukcji, takich jak drzewo binarne, binarne drzewo poszukiwań, drzewo samorównoważące się i kopiec. W końcowej części książki znajdziesz ciekawą analizę stosowania grafów i związanych z nimi algorytmów, takich jak przeszukiwanie grafu, minimalne drzewo rozpinające, kolorowanie węzłów oraz znajdowanie najkrótszej ścieżki.

Najciekawsze zagadnienia ujęte w książce:
różne typy danych w C#: wartościowe i referencyjne
tablice i listy oraz algorytmy sortowania
operacje na zbiorach oraz wbudowany typ Hash Set
struktury drzewiaste i kopce: binarne, dwumianowe oraz Fibonacciego
algorytmy oparte na grafach, w tym algorytm Dijkstry
C#. Liczy się algorytm i odpowiednia struktura danych!
Dr Marcin Jamro jest programistą i architektem różnych aplikacji. Obecnie pełni funkcję prezesa firmy TITUTO Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie. Ma również dorobek naukowy: jest autorem kilku publikacji i organizatorem konferencji naukowych. Zdobył certyfikaty: MCP, MCTS i MCPD. Szczególnie interesuje się inżynierią oprogramowania i zarządzaniem projektami.

Książka „Struktury danych i algorytmy w języku C#. Projektowanie efektywnych aplikacji” - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion.

Książka posiada 232 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Struktury danych i algorytmy w języku C#. Projektowanie efektywnych..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne: