pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Strażnik

Autor książki:

Jacek J. Chyliński

Dane szczegółowe:
Wydawca: Poligraf
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 222 s.
Wymiar: 205x145 mm
EAN: 9788381597647
ISBN: 978-83-8159-764-7
Data: 2022-11-21
21.88  30.00  8.12 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Jacek Józef Chyliński- polski ekonomista, poeta, pisarz.

Absolwent uniwersytetów w Łodzi i w Warszawie. Wieloletni menedżer ochrony zdrowia. Autor tomików poezji "Rozmowy z czasem" i "Guliwer" oraz licznych publikacji.

Jego debiut literacki to biograficzna książka "Prawa, których nie da się pokonać". Potem ukazał się "Dybuk". "Strażnik" jest trzecią książką autora.

"Urodziłam się w Waldenburgu, w rodzinie żydowskiego jubilera. Powodziło nam się znakomicie. Moja rodzina była całkowicie zasymilowana, dzieciństwo miałam wspaniałe. Wszystko zaczęłam tracić po tysiąc dziewięćset trzydziestym piątym roku. Pięć lat później moja rodzina przebywała już w obozie, a cały majątek przejęło państwo. Ledwo skończyłam czternaście lat, to było prawdziwe piekło. W czterdziestym drugim już nie miałam rodziny, zostałam sama. Myślałam, że nie przeżyję. W styczniu czterdziestego piątego roku trafiłam z Gross-Rosen do KL Waldenburg, on znajdował się w dzielnicy Gaj. Na początku marca zaprowadzono mnie do wydziału politycznego w obozie i zaraz potem trafiłam do pokoju kierownika. Miałam dziewiętnaście lat i myślałam, że tym razem to już koniec. Za biurkiem siedział Hugo Krauze w mundurze SS".

Książka "Strażnik" - Jacek J. Chyliński - oprawa miękka - Wydawnictwo Poligraf. Książka posiada 222 stron i została wydana w 2022 r. Cena 21.88 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]