pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Scenariusze. Tom 1

Autor książki:

Lech Majewski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rebis
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 145x235 mm
EAN: 9788378188414
ISBN: 978-83-7818-841-4
Data: 2016-03-01
27.63 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Znakomita publikacja Lecha Majewskiego, polskiego pisarza, reżysera filmowego i teatralnego, ale też poety i malarza.

RYCERZ - średniowieczna ballada o królestwie, w którym panuje nędza, chaos i wojny. Młody rycerz wyrusza w poszukiwanie "złotostrunnej harfy", której dźwięk daje ludziom poczucie harmonii i szczęścia. Pełna niebezpieczeństw wyprawa przeradza się w podróż w głąb samego siebie. Debiut fabularny.

LOT ŚWIERKOWEJ GĘSI - debiut w Hollywood na podstawie własnej powieści "Kasztanaja" zyskał uznanie międzynarodowej krytyki w Cannes. Młody górnik, zakochany w dziewczynie, porywa ją do Hollywood w złudnej nadziei, że spełni tam jej marzenia. Polskie realia górniczego Śląska z debiutanckiej powieści Majewskiego zamienione zostały na realia amerykańskie.

WIĘZIEŃ RIO - historia porwania Ronalda Biggsa, uczestnika słynnego Napadu Stulecia, z jego kryjówki w Rio de Janeiro. Film prezentowany w Cannes w 1988 roku został zakupiony do dystrybucji przez hollywoodzką wytwórnię Columbia Pictures i odniósł wielki sukces komercyjny.

EWANGELIA WG HARRY EGO - scenariusz filmu wyprodukowanego w studiu filmowym Davida Lyncha, w którym pierwszą główną rolę w swojej karierze zagrał Viggo Mortensen, późniejszy Aragorn z "Władcy Pierścieni". Opowieść o rozpadzie związków, śmierci uczuć i dehumanizacji życia w niedalekiej przyszłości. Pacyfik wysechł, a Kalifornia zamienia się w pustynię.

ANGELUS - "śląskie sto lat samotności" oraz "komedia metafizyczna" entuzjastycznie przyjęta przez widzów i krytyków. Lech Majewski powrócił w rodzinne strony, by opowiedzieć historię poszukującej kamienia filozoficznego grupy różokrzyżowców-górników. Losy bohaterów "Angelusa" zabarwione rubasznym humorem zwracają uwagę na inną, głębszą rzeczywistość, wyzwalają myśl i wyobraźnię widza z kolein i rutyny codzienności.

Książka "Scenariusze. Tom 1" - Lech Majewski - oprawa twarda - Wydawnictwo Rebis. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2016 r. Cena 27.63 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.