pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Strategia Syjonu. Nieznana historia narodu wybranego. Tom 2
Książki »
Tytuł książki:

Strategia Syjonu. Nieznana historia narodu wybranego. Tom 2

Autor książki:

Douglas Reed

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wektory
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 400 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788365842046
ISBN: 978-83-6584-204-6
Data: 2017-09-06
28.52  42.00  13.48 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

The Controvery of Zion,którą prezentujemy czytelnikowi polskiemu pod lepiej oddającym treść pracy tytułem Strategia Syjonu, napisana została przez Reeda w latach pięćdziesiątych XX wieku, ale opublikowano ją w niszowym wydawnictwie dopiero po dwóch dekadach. Znana z rozmaitych internetowych, nie zawsze kompletnych wydań stała się obiektem licznych ataków i krytyk ze względu na śmiałe hipotezy stawiane przez autora. Niewątpliwie wiele z nich jest dyskusyjnych, inne być może błędne, ale to, co pisze Reed, nie pozostawia czytelnika obojętnym. Jego obficie udokumentowana historia świata widziana przez pryzmat politycznej strategii narodu wybranego, a zwłaszcza historia ostatniego stulecia, jest czymś, z czym warto się zapoznać, nawet jeśli nie zaakceptuje się wszystkich twierdzeń autora. Z tego też względu postanowiliśmy przedstawić polskim czytelnikom tę kontrowersyjną książkę w pełnej wersji, uzupełnioną o dodatkowe przypisy i komentarze. Nie ma wątpliwości, że wiedza o naszej przeszłości jest tym, co pomoże zrozumieć nam miejsce, w którym obecnie jesteśmy - a książka Reeda z pewnością takiej wiedzy dostarcza.

Douglas Reed (1895-1976) był angielskim dziennikarzem, a w latach międzywojennych pełnił funkcję korespondenta czasopisma "The Times" ze środkowej Europy. Międzynarodową sławę przyniosły mu jego analizy polityczne, a zwłaszcza opublikowana w 1938 roku książka Insanity Fair, w której w błyskotliwy sposób diagnozował duchową kapitulację Zachodu w obliczu nazistowskiego totalitaryzmu, a także komunizmu.

Książka "Strategia Syjonu. Nieznana historia narodu wybranego. Tom 2" - Douglas Reed - oprawa miękka - Wydawnictwo Wektory. Książka posiada 400 stron i została wydana w 2017 r. Cena 28.52 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Douglas Reed - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Pogranicze cywilizacji Współczesne - okładka książki

Pogranicze cywilizacji Współczesne wyzwania Azji...

Joanna Marszałek-Kawa, Zbigniew Girzyński
Rozważania o kierunkach współczesnej - okładka książki

Rozważania o kierunkach współczesnej polityki...

Joanna Marszałek-Kawa, Tadeusz Dmochowski (red.)
Azja kultura, społeczeństwo i edukacja - okładka książki

Azja kultura, społeczeństwo i edukacja

Joanna Marszałek-Kawa, Ksenia Kakareko