pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Star Carrier: Osobliwość

Autor książki:

Ian Douglas

Dane szczegółowe:
Wydawca: Drageus
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 464 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788364030192
ISBN: 978-83-6403-019-2
Data: 2013-11-26
22.69 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Carl von Clausewitz w swoim słynnym dziele O wojnie napisał: Bitwa jest krwawym i niszczącym zmierzeniem się sił fizycznych i moralnych. Lecz jak walczyć z wrogiem, o którego sile nie mamy wielkiego pojęcia, a już o wyznawanych przezeń normach moralnych nie wiemy właściwie nic Przed takimi dylematami staje admirał Koenig, dowódca Lotniskowcowej Grupy Bojowej Ameryka. Wiedząc, że trzeba podjąć walkę, przenieść ją na teren przeciwnika, nie ma pojęcia, z kim tak naprawdę przyszło się zmierzyć. Wspomniany Clausewitz stwierdził również: W strategii wszystko jest proste, lecz nie jest łatwe. Trudno o lepsze podsumowanie sytuacji admirała Koeniga oraz straceńców, którzy wbrew woli ziemskiego rządu przyłączyli się do jego misji. Wiedzą, co należy uczynić, ale nie potrafią przewidzieć, czy uda się dopiąć swego, a przede wszystkim - jakie skutki dla nich samych i dla ludzkości przyniosą ich działania.

Wyborne - jak zawsze u Iana Douglasa - sceny gwiezdnych zmagań stanowią świetne tło dla ukazania gry, jaką musi podjąć ludzkość w starciu z niewyobrażalną potęgą tajemniczej cywilizacji. W walce z wrogiem, którego możliwości technologiczne zdają się graniczyć z magią. Polityka miesza się tutaj z wojną, a heroizm nie jest niczym wyjątkowym, lecz staje się sposobem życia.

O cyklu Douglasa można powiedzieć z całą odpowiedzialnością: im dalej, tym lepiej.

Książka "Star Carrier: Osobliwość" - Ian Douglas - oprawa miękka - Wydawnictwo Drageus. Książka posiada 464 stron i została wydana w 2013 r. Cena 22.69 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.