pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Środki trwałe i wartości niematerialne i prawne w jednostkach budżetowych
książka:

Środki trwałe i wartości niematerialne i prawne w jednostkach budżetowych

Dane szczegółowe:
Wydawca: Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 220 s.
EAN: 9788378042587
ISBN: 978-83-7804-258-7
Data: 2015-09-03
pozycja niedostępna

Środki trwałe i wartości niematerialne i prawne w jednostkach budżetowych - Izabela Świderek - opis książki:

Problemy związane z prawidłowym rozliczaniem i ewidencją księgową środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych stanowią nieustające wyzwanie dla księgowych jednostek budżetowych.

Pomocą w tym zakresie może być książka, w której szczegółowo omówiono: *zakres pojęciowy środków trwałych, pozostałych środków trwałych oraz WNi P w prawie bilansowym i podatkowym z wykazaniem konsekwencji i problemów związanych z brakiem jednolitości przepisów, * zasady gospodarowania składnikami majątku jednostki, * ewidencję w księgach rachunkowych jednostki budżetowej, * problemy związane z wyceną majątku jednostki budżetowej, *inwestycje w jednostkach budżetowych (w tym m.in.: środki trwałe w budowie, inwestycja a remont posiadanego majątku, ewidencja księgowa, finansowanie inwestycji i remontu mienia jednostki budżetowej), * zasady dokonywania odpisów umorzeniowych (amortyzacyjnych), * przeprowadzanie inwentaryzacji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.

Atutem publikacji są liczne przykłady, schematy księgowań oraz wzory dokumentów i gotowe szablony instrukcji (w tym m.in. Instrukcja gospodarowania składnikami majątku jednostki budżetowej, dokumentacja inwentaryzacyjna). Wzory dokumentów są udostępnione w wersji edytowalnej w suplemencie elektronicznym (suplement z wzorami do pobrania przez Internet, instrukcja jest zamieszczona w książce).

Książka „Środki trwałe i wartości niematerialne i prawne w jednostkach budżetowych” - oprawa miękka - Wydawnictwo Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr.

Książka posiada 220 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Środki trwałe i wartości niematerialne i prawne w jednostkach budżetowych"
Izabela Świderek - autor m.in.:
Księgowania na przełomie lat budżetowych - okładka książki
Księgowania na przełomie lat budżetowych w jednostkach... Sebastian Bach, Mieczysława Cellary, Bogdan Gajos, Monika Kaczurak-Kozak, Izabela Świderek;