pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Środki reakcji karnej na czyny zabronione

Dane szczegółowe:
Wydawca: Katedra Wydawnictwo Naukowe
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 258 s.
EAN: 9788366107083
ISBN: 978-83-6610-708-3
Data: 2019-02-25
30.84 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Materiały zamieszczone w tej książce stanowią przekrojowe spojrzenie na zagadnienie stosowania środków karnych. Ujęcie takie umożliwiło skonfrontowanie różnych punktów widzenia na zjawisko stosowania środków reakcji karnej. Dominujące jest ujęcie prawnicze, bazujące na wykładni obowiązujących norm prawnych, co nie oznacza, że nie jest ono pozbawione elementów ocennych, dokonanych przez autorów.
W zdecydowanej większości artykułów znajduje swój wyraz element porównawczy w zakresie ewolucji środków karnych. Istotnym dopełnieniem są autorskie rozważania o charakterze porównawczo-analitycznym, w tym z uwzględnieniem systemów obowiązujących w innych krajach. Na różnorodny tematycznie zakres publikacji wpływa również fakt złożoności katalogu środków reakcji karnej na czyny zabronione. W wielu tekstach podkreślono znaczenie stopni penalizacji czynów zabronionych z uwagi na wagę popełnionego wykroczenia lub przestępstwa.
Pomimo wielości opracowań nie wyczerpują one wszystkich aspektów złożonej pod względem społecznym, psychologicznym, a nade wszystko prawnym tematyki środków reakcji karnej na czyny zabronione, można jednak żywić nadzieję, że będą one bodźcem do przemyśleń i dalszych studiów.

Książka "Środki reakcji karnej na czyny zabronione" - Magdalena Kasprzak, Agnieszka Kilińska-Pękacz - oprawa miękka - Wydawnictwo Katedra Naukowe. Książka posiada 258 stron i została wydana w 2019 r. Cena 30.84 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.