pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Prawo karne. Część ogólna

Autor książki:

Jarosław Warylewski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 680 s.
EAN: 9788382231373
ISBN: 978-83-8223-137-3
Data: 2020-10-28
57.57 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

W podręczniku omówiono zagadnienia dotyczące tzw. części ogólnej prawa karnego obejmujące m.in. naukę o czynie zabronionym, karze, środkach karnych, kompensacyjnych, zabezpieczających i innych środkach reakcji karnej. Opracowanie prezentuje dane statystyczne z zakresu przestępczości, polityki kryminalnej i penitencjarystyki oraz liczne przykłady z orzecznictwa Sądu Najwyższego i sądów apelacyjnych.

Każdy rozdział podręcznika zawiera pytania i polecenia kontrolne, które pozwalają na weryfikację stopnia opanowania materiału oraz na lepsze przygotowanie się do kolokwiów i egzaminów. W celu ułatwienia nauki wprowadzono piktogramy pomagające w odnalezieniu istotnych fragmentów oraz numery boczne umożliwiające szybkie odszukanie w tekście pojęć z indeksów.

Publikacja jest przeznaczona przede wszystkim dla studentów prawa, administracji, kryminologii, kryminalistyki, a także naukowców i nauczycieli akademickich prowadzących wykłady i ćwiczenia z prawa karnego. Będzie również przydatna sędziom, adwokatom, prokuratorom oraz aplikantom tych zawodów.

Książka "Prawo karne. Część ogólna" - Jarosław Warylewski - oprawa miękka - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 680 stron i została wydana w 2020 r. Cena 57.57 zł. Zapraszamy na zakupy!