pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kodeks karny. Część szczególna. Komentarz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 1554 s.
EAN: 9788382464917
ISBN: 978-83-8246-491-7
Data: 2021-11-05
251.93 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Stan prawny: 1 września 2021 r.

Prezentowana publikacja stanowi kontynuację komentarza do części ogólnej Kodeksu karnego (Warszawa 2021). Zawiera obszerną analizę przestępstw stypizowanych w przepisach części szczególnej Kodeksu z uwzględnieniem bogatego dorobku doktryny i judykatury w tym zakresie.

Autorzy analizują poszerzoną wykładnię znamion poszczególnych typów czynów zabronionych, odnosząc się do problemów praktycznych, będących przedmiotem orzecznictwa sądów powszechnych i Sądu Najwyższego.

W książce szczegółowo omówiono dokonane w ostatnich latach zmiany Kodeksu karnego, w tym dotyczące przestępstw przeciwko:
- życiu i zdrowiu oraz wolności, wynikające z ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw;
- bezpieczeństwu powszechnemu, zwłaszcza nowych czynów wiążących się ze zwalczaniem terroryzmu, z uwzględnieniem najnowszej nowelizacji z 20.04.2021 r.;
- środowisku;
- rodzinie i opiece, w tym nowych typów czynów związanych z nielegalną adopcją;
- przeciwko ochronie informacji;
- obrotowi gospodarczemu i interesom majątkowym w obrocie cywilnoprawnym, z uwzględnieniem zmian w zakresie regulacji poświęconej praniu brudnych pieniędzy i nowego przestępstwa zmiany wskazań drogomierza, a także rozszerzenia kryminalizacji wyzysku.

Przedstawiając poszczególne regulacje, autorzy zajmują stanowisko odnośnie do kwestii budzących wątpliwości w praktyce wymiaru sprawiedliwości. Poddają również analizie nie zawsze jednolite orzecznictwo, które wpływa na interpretację obowiązujących regulacji, np. w zakresie przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu.

Książka "Kodeks karny. Część szczególna. Komentarz" - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 1554 stron i została wydana w 2021 r. Cena 251.93 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.