pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
Sprawa wschodnia w XVIII wieku. Pierwszy podział Polski i Traktat...
książka:

Sprawa wschodnia w XVIII wieku. Pierwszy podział Polski i Traktat Kainardżyjski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Armoryka
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 400 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788380645912
ISBN: 978-83-8064-591-2
Data: 2019-10-25
Cena wydawcy: 45.00 złpozycja niedostępna

Sprawa wschodnia w XVIII wieku. Pierwszy podział Polski i Traktat Kainardżyjski - Albert Sorel - opis książki:

Ze wstępu autora: „Odkąd pokazali się Turcy w Europie, istnieje kwestia wschodnia, odkąd zaś Rosja stała się mocarstwem europejskim, dopomina się ona rozwiązania owej kwestii na swoją korzyść. By stać się mocarstwem europejskim, musiała Rosją liczyć się z Prusami, by rozwiązać sprawę wschodnią, musiała liczyć się z Austrią. Tym to sposobem Prusy, które nie miały bezpośredniego interesu w sprawach wschodnich, powołane były do odgrywania w nich roli przeważającej i tym sposobem, na skutek udziału Austrii we wszystkich ważniejszych przedsięwzięciach Europy – nie było żadnej sprawy europejskiej, która by nie wywierała pewnego wpływu na Wschodzie...” I w tym miejscu należy zauważyć rzecz bardzo istotną, że pomiędzy Prusami i Austrią a Rosją i Turcją, znajdowała się Polska… Polska, która im najwyraźniej bardzo przeszkadzała… no może z wyjątkiem Turcji… I coś z tym trzeba było zrobić… I zrobiono...

Książka „Sprawa wschodnia w XVIII wieku. Pierwszy podział Polski i Traktat Kainardżyjski” - oprawa miękka - Wydawnictwo Armoryka.

Książka posiada 400 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Sprawa wschodnia w XVIII wieku. Pierwszy podział Polski i Traktat..."