pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Życie po śmierci - okładka książki
Życie po śmierci pozycja dostępna
Czyściec - okładka książki
Czyściec pozycja dostępna
książka:

Spragnione dusze

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rosikon Press
Rok wyd.: 2008
Oprawa: twarda
Ilość stron: 144 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788388848605
ISBN: 978-83-8884-860-5
Data: 2008-08-28
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Spragnione dusze - Gerard J.M. van den Aardweg - opis książki:

Duża część świata zachodniego straciła swoją chrześcijańską wiarę w życie pozagrobowe. Nawet niektórzy teolodzy i księża wolą nie mówić wprost o Sądzie, niebie, piekle i czyśćcu. Człowiek intuicyjne wie, że życie nie kończy się wraz ze śmiercią i nie zadowala się materialistycznym światopoglądem. Stąd zwiększone zainteresowanie współczesnego świata zjawiskami nadprzyrodzonymi, okultyzmem, reinkarnacją i spirytystycznymi próbami nawiązania kontaktu ze zmarłymi. Wprawdzie towarzyszy temu rosnąca ilość przesądów, lecz z drugiej strony klimat ten sprzyja odnowie zainteresowania przekazami o spotkaniach z duszami czyśćcowymi oraz towarzyszących temu zjawiskach. Wiele osób żyjących w naszej zsekularyzowanej kulturze chce poznać relacje ludzi, z których mogą się czegoś dowiedzieć o tym, co się z nimi stanie po śmierci; na przykład niedawna książka holenderskiego kardiologa o badaniach, jakie przeprowadził wśród pacjentów, którzy otarli się o śmierć, sprzedała się w 50 000 egzemplarzach podczas kilku miesięcy. Lekarz ten, będąc osobą niewierzącą, doszedł do wniosku, że umysł lub dusza przeżywa śmierć, a następnie przechodzi do nieznanej, tajemniczej rzeczywistości.


Dobrze udokumentowane zjawiska paranormalne oraz dobrze zbadane relacje o zjawiskach nadprzyrodzonych wzbudzają zatem zainteresowanie ludzi. Książka ta mówi o tym, co może się wydarzyć po przekroczeniu pogranicza śmierci.

Zawiera ona po pierwsze krytycznie zbadane, konkretne dowody pozostawione przez zjawy dusz: oryginalne zdjęcia przedmiotów z wypalonymi śladami rąk i palców w tzw. Muzeum Dusz Czyśćcowych (Museo del Purgatorio) w Rzymie oraz korporału z wypalonym śladem dłoni przechowywanym w zbiorach Klasztoru Jasnogórskiego. Po drugie – szereg wiarygodnych, dobrze zbadanych dwudziestowiecznych relacji o zjawach dusz z czyśćca. Wszystkie te dowody zostały wyjaśnione w świetle wizji św. Katarzyny Genueńskiej, zwanej "teologiem czyśćca”. Jak wiadomo, św. Katarzyna przeżywała czyściec w sposób mistyczny podczas swojego życia, a jej wizje wysoko cenili zarówno wielki Doktor Kościoła św. Franciszek Salezy, jak i współcześni teologowie, na przykład profesor Ferdynand Holböck (Austria). Ostatnie wypowiedzi Ojca Świętego Benedykta XVI w sprawie doktryny o czyśćcu zawarte w jego encyklice Spe Salvi w pełni harmonizują z tą wizją.

Książka ta nie jest rozprawą teologiczną mimo że dowody, jakie opisuje, są istotne dla rozważań teologicznych. Zawiera ona relacje mówiące o konkretnych faktach i doświadczeniach, a zatem prezentuje w głównej mierze podejście parapsychologiczne. W ożywczy, nowoczesny. sposób ukazuje ważne tematy doktryny katolickiej dotyczące czyśćca. Mimo to zawarte w niej informacje nie są nowe. Dwudziestowieczne zjawy dusz z czyśćca mogą wyjaśnić rzeczy znane od stuleci i naświetlić je w inny, interesujący sposób lub wyakcentować dodatkowe elementy, gdyż każdy wiek ma własne doświadczenia związane ze zjawiskami nadprzyrodzonymi. Jednakże książki o czyśćcu napisane przez kompetentnych teologów i katolickich badaczy zjawisk paranormalnych sprzed stu lub więcej lat w zasadzie prezentują te same treści; wystarczy tutaj wspomnieć nazwiska ojca Jouëta (Francja, Włochy), księdza dr Kellera (Niemcy) z końca XIX wieku lub prałata Klimscha z początku XX wieku.

Dokładnie zbadane doświadczenia paranormalne zasługują na to, żeby traktować je poważnie. One zbliżają czytelnika do rzeczywistości nadprzyrodzonej, o której wielu chrześcijan i katolików nic nie wie lub zdążyło zapomnieć. Wzmacniają też wiarę w czyściec i zachęcają wiernych do okazywania współczucia duszom tam przebywającym, tak bardzo spragnionym ich miłości i pomocy duchowej.

Książka „Spragnione dusze” - oprawa twarda - Wydawnictwo Rosikon Press.

Książka posiada 144 stron i została wydana w 2008 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Spragnione dusze"