pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Spóźnione powroty. Tom 3

Autor książki:

Grażyna Jeromin-Gałuszka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Prószyński
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 432 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788381691703
ISBN: 978-83-8169-170-3
Data: 2019-10-10
21.53 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Trzeci tom poruszającej opowieści o miłości i tęsknocie, smutku i nadziei, rozstaniach i powrotach, rozgrywającej się na tle dramatycznych wydarzeń historycznych dwudziestego wieku.

Nadchodzi druga wojna światowa. Życie w dolinie tylko z pozoru toczy się zwyczajnym, wyznaczonym przez pory roku rytmem; w rzeczywistości każdy dzień upływa w atmosferze przygnębienia, niepewności jutra, lęku o rodziny i przyjaciół. Odolańscy i Bohdanowiczowie równie boleśnie jak wszyscy dookoła odczuwają skutki niemieckiej okupacji.

Kobiety z folwarku i młyna wciąż czekają na powrót swoich mężczyzn: z obozów, z przymusowych robót, z wojny. To na żonach i matkach spoczywa teraz cały trud związany z utrzymaniem najbliższych, a co najważniejsze, z wywiązaniem się z obowiązkowych świadczeń na rzecz okupanta.

Mimo rozgrywających się wokół dramatów, młode pokolenie - Adela, Georgina i Aldona - świadome, że w tak trudnym czasie nie da się czerpać z życia pełnymi garściami, cieszy się nim ostrożnie, po trochu, uparcie, po swojemu.

Wszyscy bez wyjątku, młodzi i starzy, z rozrzewnieniem wspominają wspaniałe lata przedwojenne, choć i wtedy - jak teraz - działy się rzeczy, o których najlepiej byłoby zapomnieć.

Grażyna Jeromin-Gałuszka - autorka wielu książek, które urzekają czytelników niezwykłym klimatem i wprowadzają w magiczny świat pełen fascynujących postaci i zdarzeń. Niektóre z jej powieści, jak na przykład "Kobiety z Czerwonych Bagien" czy "Magnolia", zdobywały laury na festiwalach i od wielu lat cieszą się nieustającym zainteresowaniem. Mieszka w Sosnowicy, małej osadzie w dolinie Radomki, gdzie kończą się wszystkie drogi.

Książka "Spóźnione powroty. Tom 3" - Grażyna Jeromin-Gałuszka - oprawa miękka - Wydawnictwo Prószyński. Książka posiada 432 stron i została wydana w 2019 r. Cena 21.53 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.