pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Spowiedź niedokończona
Tytuł książki:

Spowiedź niedokończona

Autor książki:

Janusz L. Wiśniewski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Literackie, WL
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 128 s.
Wymiar: 123x194 mm
EAN: 9788308064870
ISBN: 978-83-0806-487-0
Data: 2018-03-15
21.53  29.90  8.37 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni

Prehistoryczni rodzice, rozpędzona ewolucja, współcześni Adam i Ewa.

Nowa książka Janusza Leona Wiśniewskiego. Jak zawsze zaskakująca i inspirująca.

Spowiedź niedokończona to zbiór krótkich, ale niezwykle intrygujących tekstów, którymi Janusz Leon Wiśniewski po raz kolejny udowadnia, że mniej czasem znaczy więcej. Rozumie też nasze szalone czasy jak rzadko który pisarz.

Jakie tematy tym razem zafascynowały jednego z najsłynniejszych polskich pisarzy, badacza kobiecych dusz i męskich lęków?
Janusz Leon Wiśniewski przede wszystkim zaskakuje. Nie boi się pisać o sprawach skomplikowanych - są tu i tematy naukowe związane z ewolucją człowieka, wyjście życia z oceanów na ląd, prehistoryczni rodzice, samolubne geny i potężne hormony, agresywny testosteron i boska oksytocyna, które od milionów lat zdają się kierować naszymi poczynaniami. Z drugiej strony, i w tym tkwi jego największa pisarska siła, Wiśniewski swoje zainteresowania naukowe potrafi połączyć z refleksją na temat kondycji ludzi współczesnych, zagubionych w wielkich miastach i często uwikłanych w skomplikowane relacje.

Członek rady nadzorczej ważnego banku, testerka wierności, żona pracoholika. Miłość, zazdrość, kłamstwo. Janusz Leon Wiśniewski ze skupieniem naukowca i empatią pisarza słucha spowiedzi swoich bohaterów i nie odchodzi, gdy urywają w pół zdania.

Książka "Spowiedź niedokończona" - Janusz L. Wiśniewski - oprawa twarda - Wydawnictwo Literackie, WL. Książka posiada 128 stron i została wydana w 2018 r. Cena 21.53 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor
Janusz L. Wiśniewski - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Spowiedź polskiego kata - okładka książki

Spowiedź polskiego kata

Jerzy Andrzejczak
Gad. Spowiedź klawisza - okładka książki

Gad. Spowiedź klawisza

Paweł Kapusta