pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Spowiednik wobec dramatu wykorzystania seksualnego. Poradnik

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAM
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 96 s.
Wymiar: 160x114 mm
EAN: 9788327719508
ISBN: 978-83-2771-950-8
Data: 2021-09-02
11.71  16.89  5.18 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Usłysz wołanie osób skrzywdzonych przemocą seksualną
Spowiedź jest szczególnym doświadczeniem, w nim bowiem styka się miłosierdzie Boże z ludzkim cierpieniem. Spotkanie w konfesjonale z człowiekiem dotkniętym przemocą seksualną jest dużym wyzwaniem. Spowiednik musi wykazać się odpowiednim wyczuciem również wtedy, gdy z sakramentu pojednania korzystają osoby posiadające wiedzę o wykorzystaniu seksualnym innych, a wreszcie i sami sprawcy przemocy seksualnej.

Jak spowiadać osoby, które doświadczyły przemocy seksualnej? Czego oczekuje osoba zraniona, przystępując do spowiedzi? Co może zrobić kapłan, by nie pogłębić cierpienia skrzywdzonego, uszanować jego ból i wesprzeć go na drodze uzdrowienia? W jaki sposób spowiednik może pomóc osobie zranionej, zwłaszcza gdy sprawcą jest duchowny? Co zrobić, gdy do sakramentu pojednania przystępuje sprawca wykorzystywania seksualnego? Co powiedzieć osobie, gdy zranienia doświadczył ktoś z jej otoczenia? Poradnik stanowi istotną pomoc dla osób posługujących w konfesjonale. Zawiera także dodatek z najważniejszymi przepisami prawnymi oraz kościelnymi dotyczącymi przestępstw na tle seksualnym.

Książka "Spowiednik wobec dramatu wykorzystania seksualnego. Poradnik" - Tomasz Liszewski, Krzysztof Matuszewski - oprawa miękka - Wydawnictwo WAM. Książka posiada 96 stron i została wydana w 2021 r. Cena 11.71 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]