pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Spotkanie przez okno. Kontemplacja ikony Chrystusa Pantokratora

Autor książki:

Jerzy Szyran

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bratni Zew
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 160 s.
Wymiar: 208x129 mm
EAN: 9788374854146
ISBN: 978-83-7485-414-6
Data: 2022-02-07
19.08 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Kiedy ostatnio zatrzymałeś się w zachwycie nad pięknem
Czy wciąż jeszcze masz tę zdolność
Czy potrafisz kontemplować to, co Boskie
Czy widzisz Jezusa Chrystusa
Dla większości chrześcijan modlitwa jest mówieniem ciągłym powtarzaniem wyuczonych formuł. Coraz trudniej w przestrzeni kościoła dostrzec jednak ludzi widzących Jezusa. Człowiek zatracił zdolność postrzegania w rzeczach stworzonych obrazu niewidzialnego Boga.
Autor zaprasza nas do wchodzenia przez okno ikony Chrystusa Pantokratora w głąb Bożej rzeczywistości, która dzieje się w życiu człowieka. Ostatecznie chodzi o to, by przechodząc przez okno ikony, doświadczyć realnego spotkania, już nie z obrazem, lecz z żywym Jezusem.
Chrystus puka do drzwi ludzkiego serca, zagląda przez okno ludzkich oczu, by przekonać się, czy w środku w ogóle ktoś jeszcze na Niego czeka. Otwórz okno i wpuść Boga. Nie czekaj!
Jerzy Szyran franciszkanin, doktor teologii. Jest wykładowcą teologii moralnej i cenzorem kościelnym książek i treści religijnych. Jest autorem wielu publikacji naukowych i popularyzatorskich z zakresu teologii moralnej. Prowadzi stronę internetową szyran.franciszkanie. pl. W wydawnictwie Bratni Zew wydał Muszę być świętym jak największym. Model doskonałości według Regulaminu życia św. Maksymiliana Marii Kolbego, Traktat o modlitwie Jezusowej, Notatki różańcowe oraz Piąta droga. W poszukiwaniu własnej duchowości .

Książka "Spotkanie przez okno. Kontemplacja ikony Chrystusa Pantokratora" - Jerzy Szyran - oprawa miękka - Wydawnictwo Bratni Zew. Książka posiada 160 stron i została wydana w 2022 r. Cena 19.08 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.