pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Wzory umów pism i dokumentów

Autor książki:

Sławomir Turkowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 176 s.
EAN: 9788382862119
ISBN: 978-83-8286-211-9
Data: 2022-04-19
Cena wydawcy: 149.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Publikacja odnosi się wszystkich kwestii związanych ze spółką z ograniczoną odpowiedzialnością: od zagadnień strukturalnych zależności i zarządzania po sądowe, egzekucyjne i pracownicze. Zawiera niemal 80 wzorów umów, regulaminów, wniosków, a także pozwów związanych z prowadzeniem działalności w formie spółki z o.o. Każdy wzór jest opatrzony przystępnym komentarzem pozwalającym lepiej zrozumieć zawarte w nim zapisy.

Z opracowania czytelnik dowie się, jak prawidłowo sformułować m.in.:
- oświadczenie wspólnika o przystąpieniu do spółki,
- regulamin zgromadzenia wspólników,
- umowę przejęcia długu,
- wniosek o ogłoszenie upadłości.

Obecne wydanie zostało wzbogacone o wzory regulaminów i instrukcji, przede wszystkim wzór regulaminu zarządu, rady nadzorczej oraz zgromadzenia wspólników, a także instrukcji kancelaryjnej i regulaminu pracy. Publikacja uwzględnia najnowsze zmiany w prawie spółek handlowych, również te dotyczące czynności podejmowanych drogą elektroniczną.

Wzory pism zawarte w publikacji dostępne są w wersji elektronicznej do pobrania ze strony:
www.umowy-pisma-dokumenty-spolka-zoo-5.wolterskluwer.pl - po wpisaniu zamieszczonego w książce kodu aktywacyjnego. Wzory można modyfikować i dostosowywać do własnych potrzeb.

Czytelny układ treści pozwala na szybkie odnalezienie odpowiedzi na nurtujące pytania, a szeroki katalog tematyczny obejmuje m.in. dokumenty zawiązane ze stosunkiem pracy, pisma sądowe i egzekucyjne.

Książka jest przeznaczona dla adwokatów, radców prawnych, przedsiębiorców, pracowników spółek (księgowych, pracowników działów handlowych, windykacji), a przede wszystkim osób prowadzących spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością oraz zainteresowanych założeniem takiej spółki.

Książka "Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Wzory umów pism i dokumentów" - Sławomir Turkowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 176 stron i została wydana w 2022 r.