pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Społeczeństwo w teologicznej refleksji organizacji ekumenicznych....
Tytuł książki:

Społeczeństwo w teologicznej refleksji organizacji ekumenicznych. Panorama ujęć. Seria: Ekumeniczna myśl społeczna

Autor książki:

Piotr Kopiec

Dane szczegółowe:
Wydawca: Towarzystwo Naukowe KUL
Rok wyd.: 2020
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 288 s.
Wymiar: 145x240 mm
EAN: 9788373068957
ISBN: 978-83-7306-895-7
Data: 2020-06-16
35.68  49.90  14.22 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Społeczeństwo w teologicznej refleksji organizacji ekumenicznych. Panorama ujęć. Seria: Ekumeniczna myśl społeczna - opis książki:

Głównym zamierzeniem publikacji jest dokonanie możliwie szerokiego i reprezentatywnego przedstawienia społecznego nauczania organizacji ekumenicznych. W książce stosuje się kilka metod badawczych. Jest to przede wszystkim analiza źródeł, jakimi są najważniejsze dokumenty ekumeniczne poszczególnych organizacji. Kluczowe dla nich raporty, uzgodnienia oraz deklaracje są podstawowym i reprezentatywnym źródłem refleksji społecznej ruchu ekumenicznego. Ich dokładne prześledzenie, ulokowane w kontekście historycznego i strukturalnego opisu danej instytucji sprawia, że poszczególne rozdziały są swoistym studium przypadku. Analizę źródeł przeprowadza się w perspektywie kontekstu ich powstania, jak i odniesienia, kolejną zastosowaną metodą jest więc analiza kontekstualna. W celu wykazania podobieństw między poszczególnymi organizacjami, a także różnic, zwłaszcza między tymi instytucjami, które należą do ekumenicznego mainstreamu i reprezentującymi ekumenizm oddolny, w monografii stosuje się również analizę porównawczą.

Książka "Społeczeństwo w teologicznej refleksji organizacji ekumenicznych. Panorama ujęć. Seria: Ekumeniczna myśl społeczna" - Piotr Kopiec - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Towarzystwo Naukowe KUL. Książka posiada 288 stron i została wydana w 2020 r. Cena 35.68 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]