pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Sobątańczenie. Między choreografią a narracją

Autor książki:

Alicja Muller

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 130 s.
Wymiar: 160x235 mm
EAN: 9788323343097
ISBN: 978-83-2334-309-7
Data: 2017-12-14
pozycja niedostępna

Opis książki:

"Sobątańczenie to książka krytyczna z mocnym fundamentem teoretycznym - i zapewne udane połączenie tych dwóch żywiołów ujmuje szczególnie. Najbardziej lubię, kiedy tak właśnie używa się teorii teatru: pomysłowo, sprawnie i dyskretnie. Alicja Müller dysponuje bogatym instrumentarium, ale nie obnosi się z nim. Sięga po narzędzia, których w danej chwili potrzebuje, i trafnie przykłada je do konkretnej rzeczywistości artystycznej w całym jej bogactwie, które dzięki nim można lepiej poznać i zrozumieć. Lektura tej publikacji wzmacnia wiarę w wartość teorii".

Z recenzji dr. hab. Tomasza Kubikowskiego
Alicja Müller - doktorantka w Katedrze Antropologii Literatury i Badań Kulturowych na Uniwersytecie Jagiellońskim, krytyczka tańca i recenzentka teatralna. Jest redaktorką naczelną Internetowego Magazynu "Teatralia"; jej teksty można znaleźć także w Miesięczniku "Teatr" oraz na portalu taniecpolska.pl. W 2014 roku została laureatką I edycji Ogólnopolskiego Konkursu im. Andrzeja Żurowskiego na Recenzje Teatralne dla Młodego Krytyka. Stale współpracuje z Fundacją Performat oraz z Fundacją Off Camera.

Książka "Sobątańczenie. Między choreografią a narracją" - Alicja Muller - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego. Książka posiada 130 stron i została wydana w 2017 r.