pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Śniadanie z cząstkami

Dane szczegółowe:
Wydawca: Insignis
Rok wyd.: 2023
Oprawa: miękka
EAN: 9788367323840
ISBN: 978-83-6732-384-0
Data: 2023-04-05
36.69 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Ta książka to niezwykła opowieść o fizyce kwantowej. Chwila, chwila, poczekajcie! Nie odkładajcie jej na półkę, naprawdę nie ma się czego obawiać. Po prostu przyjmijcie nasze zaproszenie na wyjątkowe śniadanie i zobaczcie, co się na nim wydarzy!

Jeśli zdecydujecie się zagłębić w lekturze, odkryjecie cudowną i zagadkową krainę. Teoria kwantowa to jedna z najpiękniejszych i najbardziej zdumiewających teorii w nauce. Zawarte w niej prawa w porównaniu z naszymi doświadczeniami z życia codziennego są sprzeczne z intuicją, przez co wydają się zupełnie szalone. Kiedy tylko zanurzymy się w świat kwantów, nasze wyobrażenia o rzeczywistości, nawet tej najpowszedniejszej, zaczynają się chwiać.

Sonia Fernndez-Vidal, pisarka i doktorka fizyki kwantowej, oraz Francesc Miralles, pisarz i dziennikarz, zapraszają nas na niezwykłe, zaskakujące i przesympatyczne śniadanie, na które przybędą również Newton, Einstein, Heisenberg i inni słynni fizycy. Przy pysznych muffinkach i pączkach popijanych kawą z mlekiem i sokiem pomarańczowym wyruszymy w fascynującą i pełną niesamowitych odkryć podróż do początków wszechświata i w głąb ludzkiego umysłu. Dowiemy się, o co naprawdę chodzi w teleportacji, czym jest tak zwana boska cząstka, jak to możliwe, że jedna rzecz może być w dwóch miejscach jednocześnie... i spróbujemy odsłonić rąbek tajemnicy istnienia.

Książka "Śniadanie z cząstkami" - Francesc Miralles, Sonia Fernnadez-Vidal - oprawa miękka - Wydawnictwo Insignis. Książka posiada 0 stron i została wydana w 2023 r. Cena 36.69 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.