pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Służba zdrowia w wojskach starożytnego świata
Książki »
Tytuł książki:

Służba zdrowia w wojskach starożytnego świata

Autor książki:

Ludwik Zembrzuski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Napoleon V
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 163 s.
Wymiar: 150x205 mm
EAN: 9788381781039
ISBN: 978-83-8178-103-9
Data: 2019-08-27
28.60 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Reedycja z 1926 roku. Od autora: Pobudką do napisania niniejszej pracy, będącej początkiem większej całości, był brak w naszym piśmiennictwie naukowym dziejów powszechnych wojskowej służby zdrowia oraz chęć dania do rąk mym słuchaczom Oficerskiej Szkoły Sanitarnej i słuchaczom kursów dla oficerów Korpusu Sanitarnego pewnego rodzaju compendium, ułatwiającego poznanie służby zdrowia w wojsku w perspektywie dziejów. Jak można się o tym przekonać nawet z niniejszego krótkiego szkicu, początki wojskowej służby zdrowia tkwią już w bardzo odległych czasach, posiadając niektóre nader ciekawe i pouczające karty w dziejach wojskowości i medycyny.
Z czynników, które wywierały wpływ na kształtowanie się wojskowej służby zdrowia w czasach starożytnych, uwzględniłem w swej pracy dwa najważniejsze dla tej epoki dziejów, mianowicie, działanie większymi, zorganizowanymi masami wojsk oraz stopień rozwoju medycyny ogólnej, jako nauki. Z tego też powodu przed opisem służby zdrowia w wojsku każdego z poszczególnych narodów, starałem się dać krótką charakterystykę odpowiedniej organizacji wojskowej oraz ówczesnego stanu sztuki lekarskiej, w zależności od których mogła powstawać i rozwijać się służba zdrowia.

Książka "Służba zdrowia w wojskach starożytnego świata" - Ludwik Zembrzuski - oprawa miękka - Wydawnictwo Napoleon V. Książka posiada 163 stron i została wydana w 2019 r. Cena 28.60 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Julian Apostata - okładka książki

Julian Apostata

Kazimierz Morawski
Świat Chrystusa. Tom 3 - okładka książki

Świat Chrystusa. Tom 3

Wojciech Roszkowski
Produkty podobne:
Janczarzy - okładka książki

Janczarzy

David Nicolle