pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Słowo i Tchnienie
Tytuł książki:

Słowo i Tchnienie

Autor książki:

Yves Congar

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAM
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 180 s.
Wymiar: 150x230 mm
EAN: 9788327715821
ISBN: 978-83-2771-582-1
Data: 2018-10-29
37.25  49.90  12.65 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Yves Congar po raz kolejny występuje w roli odkrywcy źródeł. Po wydaniu doniosłej trylogii Wierzę w Ducha Świętego opublikował swoją ostatnią, podsumowującą książkę - Słowo i Tchnienie - dając wyraz głębokiej wrażliwości na życie Kościoła.

Ta książka jest owocem pogłębionej myśli Congara i jego odpowiedzią na aktualne potrzeby świata chrześcijańskiego. To również próba przemyślenia rzeczywistości współczesnego charyzmatu prorockiego w Kościele oraz reakcja na zarzuty niekatolickich obserwatorów wskazujących na brak pneumatologii w dokumentach posoborowych. W swoich rozważaniach autor diagnozuje liczne problemy, z którymi zmaga się wspólnota wierzących, oraz podnosi m.in. temat natury Boga w perspektywie relacji między Osobami Boskimi.

Autor podejmuje próbę przedstawienia możliwie najszerszej panoramy tematów, w których pytanie o wzajemną zależność pomiędzy Słowem a Duchem prowadzi do wniosku, że nie do pomyślenia jest zarówno Słowo bez Ducha, jak i Duch bez Słowa.

Yves Congar OP (1904-1995) - francuski teolog, kardynał, jeden z ekspertów Soboru Watykańskiego II, członek Międzynarodowej Komisji Teologicznej. Zajmował się m.in. ekumenizmem, reformą w Kościele oraz rolą laikatu. W swoich badaniach szukał równowagi między pneumatologią a chrystologią, co doprowadziło go do chrystologii pneumatologicznej.

Książka "Słowo i Tchnienie" - Yves Congar - oprawa miękka - Wydawnictwo WAM. Książka posiada 180 stron i została wydana w 2018 r. Cena 37.25 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Diabeł woli Świętych - okładka książki

Diabeł woli Świętych

Jacqueline Kelen
Produkty podobne:
Credo in deum w teologii i sztuce - okładka książki

Credo in deum w teologii i sztuce Kościołów chrześcijańskich

ks. Ryszard Knapiński, Aneta Kramiszewska (red.)
Duch Święty. Kościół. Człowiek. - okładka książki

Duch Święty. Kościół. Człowiek. Tom 2. Kościół...

Stanisław C. Napiórkowski OFMConv (red.)
Proroctwo dzisiaj - okładka książki

Proroctwo dzisiaj

Ks. Mateusz Kicka
Ogień Ducha Świętego - okładka książki

Ogień Ducha Świętego

św. Serafin z Sarowa