pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Droga do niepodległości

Autor książki:

Janusz T. Nowak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo M
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 208 s.
Wymiar: 205x295 mm
EAN: 9788380433748
ISBN: 978-83-8043-374-8
Data: 2018-03-23
33.25 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka jest hołdem oddanym wszystkim żołnierzom. Opisuje bojowy szlak Legionów Polskich - czyli polską drogę do niepodległości.

Autor w syntetyczny sposób przedstawia zarys historii Legionów ze szczególnym uwzględnieniem początków ruchu strzeleckiego w zaborze austriackim, wydarzeń poprzedzających wybuch I Wojny Światowej, a także strukturę organizacyjną trzech brygad wchodzących w skład Legionów Polskich oraz przebieg ich działań.

W pozycji znajdziemy opis bitew I wojny światowej umieszczonych na tablicach na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz opracowanie całego szlaku, na którym legioniści walczyli z zaborcą rosyjskim, a końcowej fazie jako Polski Korpus Posiłkowy także z austriackim. Często przytaczane pamiętniki i dzienniki z walk legionowych dają nam wyobrażenie klimatu tych dni i spojrzenie zwykłego żołnierza.

Opracowanie posiada kalendarium połączone z bojowym szlakiem formacji legionowych.

Dużym walorem książki jest wybór wspomnień, które dają możliwość zapoznania się z przebiegiem ważniejszych walk i wydarzeń, widzianych oczyma legionistów.

Duża ilość zdjęć, map i grafik stanowią o wysokiej wartości książki.

Książka "Droga do niepodległości" - Janusz T. Nowak - oprawa twarda - Wydawnictwo M. Książka posiada 208 stron i została wydana w 2014 r. Cena 33.25 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.