pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Skarby Ziemi Sześć surowców, które zadecydują o przetrwaniu naszej cywilizacji

Autor książki:

Ed Conway

Dane szczegółowe:
Wydawca: Otwarte
Rok wyd.: 2024
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 464 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788381353694
ISBN: 978-83-8135-369-4
Data: 2024-03-26
48.27 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Ekscytująca wyprawa przez kontynenty i stulecia, w trakcie której odkryjesz, z czego zbudowany jest nasz świat. Sześć surowców, dzięki którym budujemy miasta, konstruujemy maszyny i tworzymy cywilizacje. Dzięki którym opanowaliśmy Ziemię i zaczynamy podbój kosmosu. Piasek, żelazo, sól, ropa, miedź i lit - to one zdecydowały o naszej przeszłości i wpłyną na naszą przyszłość. Ed Conway podróżuje po całym świecie: schodzi w głąb europejskich kopalń, poznaje zakamarki tajwańskich fabryk półprzewodników, przygląda się niesamowitej zieleni zbiorników, w których powstaje lit. Odkrywa sekretny świat surowców, o którym rzadko myślimy, a który stanowi część naszego życia. Opowiada historię człowieka widzianą nie przez pryzmat jego osiągnięć i podbojów, ale tworzoną dzięki substancjom, które pozwoliłyzbudować rzeczywistości, jaką znamy. Sześć surowców. Sześć rozdziałów historii naszej cywilizacji.

Fascynującą opowieść o historii człowieka.

Tim Marshall, autor książki Więźniowie geografii

Żywo napisana, bogata i ekscytująca... Książka pełna niespodzianek.

Peter Frankopan, autor książki Jedwabne szlaki

Ed Conway ujawnia mniej znaną historię substancji, dzięki którym powstała nasza cywilizacja. Ta niezwykła opowieść skłania do refleksji na temat ludzkiej pomysłowości i eksploatacji zasobów Ziemi. Fascynująca lektura.

Łukasz Załuski, redaktor naczelny National Geographic Polska

Książka "Skarby Ziemi Sześć surowców, które zadecydują o przetrwaniu naszej cywilizacji" - Ed Conway - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Otwarte. Książka posiada 464 stron i została wydana w 2024 r. Cena 48.27 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.