pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Skarby Nilu. Miriam / Córka Faraona. PAKIET

Autor książki:

Mesu Andrews

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bogulandia
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 498 s.
Wymiar: 205x145 mm
EAN: 9788366397187
ISBN: 978-83-6639-718-7
Data: 2021-12-03
69.30  99.99  30.69 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Potem Bitia poczęła Miriam, Szammaja i Iszbacha, ojca Esztemoy. Ci są synowie Bitii, córki faraona, którą poślubił  Mered. - 1 Krn. 4, 17-18

,,Będziesz się teraz zwała Anippe, córka Nilu. Podoba ci się Nie czekając na odpowiedź, przytula mnie. Staram się powstrzymać płacz. Córki faraona nie płaczą... Gdy maszerujemy korytarzem, próbuję zatrzymać się przed komnatą matki. Wiem, że jej dusza już odeszła, ale potrzebuję jeszcze chwili. Amenia popycha mnie naprzód. Idę więc dalej i nie oglądam się za siebie. Jak wody Nilu, unoszę się z prądem .  

  • Anippe spędziła dzieciństwo na dworze faraona Egiptu. Widziała, jak bóg podziemi zabrał do siebie podczas porodu jej matkę i brata. Temu wspomnieniu przez lata towarzyszy strach przed urodzeniem własnego dziecka.

Teraz ma zostać żoną Sebaka, życzliwego, lecz temperamentnego kapitana w armii faraona Tuta. Aby obdarzyć męża dziedzicem, na którego ten zasługuje, a jednocześnie zapewnić sobie ochronę przed bogami zaświatów, Anippe decyduje się na popełnienie wielu oszustw. Angażuje w nie nawet hebrajskie położne - kobiety, którym faraon rozkazał topić w Nilu chłopców z ich własnego ludu.

  • Gdy znajduje na wodach wielkiej rzeki kosz z dzieckiem, Anippe wierzy, że bogowie odpowiedzieli na jej błagania. Decyduje się na kolejne kłamstwa, narażając siebie i swego syna, Mehiego, zwanego też Mojżeszem, na śmiertelne niebezpieczeństwo. Kiedy rozlew krwi i okrutne polityczne intrygi zaburzają układ sił w Egipcie, bogowie ujawniają swą kapryśną naturę, a Anippe zaczyna się zastanawiać, czy jej syn, w którego żyłach płynie hebrajska krew, mógłby w przyszłości zostać królem. A może bóg jej hebrajskich służących, ten, którego zwą El Szadaj, ma dla nich wszystkich zupełnie inne plany  

Głębokie zrozumienie i miłość Mesu do Bożego Słowa sprawiają, że w jej powieściach biblijny świat budzi się do życia na oczach czytelników. Za pierwszą powieść - Hiob, Miłość pośród popiołów , Andrews zdobyła w 2012 roku nagrodę ECPA. Jej kolejne tytuły: Córka Izajasza , Dziedzictwo Izajasza, Ogień i lwy , W cieniu Izebel spotkały się z ogromnym entuzjazmem czytelników. Mesu mieszka na Wybrzeżu Północno-Zachodnim razem z mężem Royem.     

Książka "Skarby Nilu. Miriam / Córka Faraona. PAKIET" - Mesu Andrews - oprawa miękka - Wydawnictwo Bogulandia. Książka posiada 498 stron i została wydana w 2021 r. Cena 69.30 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]