pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Córka carycy

Autor książki:

Ellen Alpsten

Dane szczegółowe:
Wydawca: Marginesy
Rok wyd.: 2023
Oprawa: miękka
Ilość stron: 480 s.
Wymiar: 135x210 mm
EAN: 9788367790437
ISBN: 978-83-6779-043-7
Data: 2023-07-06
36.75 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Dramatyczna historia Elżbiety Piotrownej, naznaczona miłością, niebezpieczeństwem, namiętnością i stratą Rola urodzonej w domu Romanowów Elżbiety, córki cara Piotra Wielkiego i carycy Katarzyny I, jest pieczołowicie zaplanowana - dziewczyna ma poślubić króla Francji Ludwika XV i umocnić wpływy rosyjskiego imperium w Wersalu. Mimo swojej dzikiej natury carówna jest gotowa, by wypełnić zobowiązania wobec mateczki Rosji. Ale kiedy leśny potwór Leszy przepowiada jej przyszłość, życie Elżbiety wywraca się do góry nogami. Ojciec nagle umiera, a matka obejmuje tron.

Za wspaniałą fasadą rosyjskiego dworu kryje się kłębowisko intryg i ambicji. Przyjaciele zmieniają się we wrogów i nastają na wolność i życie carówny. Los zadaje kolejne ciosy - żeby przetrwać, Elżbieta musi zrzucić płaszcz ofiary i wykazać się przebiegłością. Ale dopiero prawdziwa miłość pomoże jej dojrzeć do tego, do czego została przeznaczona. W niebezpiecznej atmosferze dworu tylko kobieta obdarzona bezgraniczną odwagą, mądrością i szlachetnością może okazać się godna, by zasiąść na tronie Piotra Wielkiego.

Córka carycy to kolejna po Carycy wnikliwa i fascynująca powieść o dynastii Romanowów. Talent Alpsten do ukazywania sugestywnych szczegółów z epoki i wzbudzania empatii dla książkowych postaci sprawia, że strony same się przewracają.

Publishers Weekly

Po mistrzowsku zweryfikowana i pięknie napisana opowieść.

Nancy Goldstone, autorka Rival Queens

Gra o tron bez smoków.

Natasha Pulley, autorka międzynarodowego bestsellera The Watchmaker of Filigree Street

Książka "Córka carycy" - Ellen Alpsten - oprawa miękka - Wydawnictwo Marginesy. Książka posiada 480 stron i została wydana w 2023 r. Cena 36.75 zł. Zapraszamy na zakupy!