pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Set Maat, siedlisko prawdy. Wędrówki po Egipcie, Izraelu, Jordanii...
Tytuł książki:

Set Maat, siedlisko prawdy. Wędrówki po Egipcie, Izraelu, Jordanii i Maroku

Autor książki:

Tomasz Bonek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Replika
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 336 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788376745329
ISBN: 978-83-7674-532-9
Data: 2016-07-21
42.93  59.90  16.97 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Świat widziany oczami pasjonata świata.

Widzieć, Szanowni Państwo, to nie znaczy zobaczyć. Można być na końcu świata, zwiedzać wspaniałe miejsca i kompletnie ich nie poznać. Można robić zdjęcia, zaliczać kolejne punkty na mapie, ale nadal nie mieć świadomości, co się widziało i uwieczniło na fotografiach. Prawdziwe podróżowanie to dostrzeganie tego, co aparatem czy kamerą mało kto potrafi uchwycić: emocji, odmienności, zwyczajów i obyczajów. Z tego najpiękniejsze są właśnie dysonanse, których warto szukać, znajdować, ale przede wszystkim poznawać i szanować. I o nich będzie ta książka.

Reporterskie podróże Tomasz Bonka wiodą nas po szlakach pozornie znanych. Przecież to miejsca, gdzie codziennie przewijają się tysiące turystów! A jednak Bonek lubi skręcić w bok, zabrać czytelnika tam, gdzie ten z wykupioną wycieczką nie dotrze. Pokazać to, czego spieszący za grupą człowiek nie zauważy. Opowiedzieć o tym, co tak naprawdę stanowi esencję bycia Podróżnikiem.

Oto wyprawa po świecie niesamowicie ciekawym, fascynującym, a jednocześnie słabo widocznym zza szyb autokarów. Po świecie, który dziś coraz trudniej zobaczyć samemu, gdyż w ostatnich latach spowija go coraz większy mrok.

Tomasz Bonek - dziennikarz ekonomiczny, manager mediów, podróżnik, fotograf. Obecnie dyrektor biznesowych redakcji internetowych Grupy Onet-RASP.

Pracował w "Gazecie Wrocławskiej", "Słowie Polskim", TVP Wrocław. Był współautorem i współprowadzącym programu "Biznes Maniak". Jego artykuły pojawiały się także: "Rzeczpospolitej", "Newsweeku", "Pulsie Biznesu" i "Press".

W 2005 roku opublikował książkowy reportaż Przeklęty skarb o aferach związanych ze skarbem średzkim. W 2015 roku, nakładem wydawnictwa REPLIKA ukazała się napisana wspólnie z Martą Ringart-Orłowską książka Lubiąż. Klasztor mrocznych tajemnic.

Tomasz Bonek jest laureatem nagrody Ostre Pióro 2004.

Książka "Set Maat, siedlisko prawdy. Wędrówki po Egipcie, Izraelu, Jordanii i Maroku" - Tomasz Bonek - oprawa twarda - Wydawnictwo Replika. Książka posiada 336 stron i została wydana w 2016 r. Cena 42.93 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Tomasz Bonek - autor m.in.:
Produkty podobne:
Izrael okiem znawcy - okładka książki

Izrael okiem znawcy

praca zbiorowa
Obrazy spod powiek - okładka książki

Obrazy spod powiek

Agata Błachnio
Szaman morski - okładka książki

Szaman morski

Karol O. Borchardt