pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Serce Jezusa. Źródło życia i świętości
Tytuł książki:

Serce Jezusa. Źródło życia i świętości

Dane szczegółowe:
Wydawca: Jedność
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 784 s.
Wymiar: 119x174 mm
EAN: 9788379717989
ISBN: 978-83-7971-798-9
Data: 2017-12-15
25.82 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

"Przejmujący obraz umęczonego Chrystusa zatapia nasz wzrok i duszę w ranie Jego Najświętszego boku i Serca, gdzie spotyka się okrucieństwo grzechu z nieskończoną, przebaczającą miłością Boga. Rana Serca, zadana Chrystusowi już po skonaniu, ukazuje wzruszający bezmiar Jego miłości, przekraczającej granicę śmierci i otwierającej nam zbawienny zdrój odkupienia. Czyż można przejść obojętnie nad bogactwem tajemnic, skarbów i łask, którymi Zbawiciel pragnął przeobficie obdarzyć każdego z nas, rozrywając na krzyżu z miłości swe Boskie Serce?" (ze wstępu do publikacji).

W nurt kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa wpisuje się Sanktuarium Męki Pańskiej w klasztornym kościele sióstr norbertanek w Imbramowicach, a ściślej obecny w nim cudowny wizerunek Pana Jezusa Cierpiącego, czczonego w tajemnicy rany Jego Najświętszego Serca. Medytacje i rozważania zainspirowane kultem owego wizerunku, stały się bezpośrednią przyczyną powstania niniejszej publikacji.

Ufamy, że niniejszy zbiór rozmyślań przysłuży się do rozwoju i pogłębienia wspomnianego kultu, także w tajemnicy Bożego miłosierdzia. Oby nie sprowadzał się jedynie do mozolnego gromadzenia pierwszych piątków i mnożenia słów modlitwy; jego celem jest bowiem naśladowanie Jezusowego Serca w miłości i przemiana postaw, oraz pogłębione życie sakramentalne, zwłaszcza eucharystyczne.


Odbiorcy:
- pragnący pogłębiać kult Serca Pana Jezusa
- chcący jak najlepiej połączyć cierpienia własne z cierpieniami naszego Zbawiciela
- starający się o wzbogacenie treści swojego życia wewnętrznego
Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?
Skoro Serce Jezusa objawia istotę Ewangelii - orędzie o zbawiającej człowieka Bożej miłości - to w Sercu tym zawiera się samo sedno chrześcijaństwa, a w jego kulcie istota kultu chrześcijańskiego i życia ludzkiego. Prawdę tę przybliża nasza publikacja - zarówno w warstwie słownej, jak też wizualnej. Poprzez teksty medytacji o Najświętszym Sercu Jezusowym i ranie boku Chrystusowego, a także poprzez sceny męki Pańskiej autorstwa wybitnych mistrzów malarstwa, przybliża Czytelników do źródeł miłosierdzia.

Książka "Serce Jezusa. Źródło życia i świętości" - oprawa twarda - Wydawnictwo Jedność. Książka posiada 784 stron i została wydana w 2017 r. Cena 25.82 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Serce Jezusa. Źródło życia i świętości"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Kontemplacja Serca Jezusa - okładka książki
Kontemplacja Serca Jezusa Łukasz Kleczka SDS
Poznaj Serce Jezusa - okładka książki
Poznaj Serce Jezusa Tadeusz Drozdowicz SJ
Teologiczna etyka Świętego Pawła - okładka książki
Teologiczna etyka Świętego Pawła ks. Franciszek Mickiewicz SAC
Produkty podobne:
Czyściec w życiu ziemskim - okładka książki
Czyściec w życiu ziemskim s. Anna Czajkowska WDC
Serce Jezusa w misterium Kościoła. - okładka książki
Serce Jezusa w misterium Kościoła. 250 lat kultu... Waldemar J. Pałęcki MSF, ks. Zbigniew M. Głowacki (red.)