pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Czyściec w życiu ziemskim

Autor książki:

s. Anna Czajkowska WDC

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bernardinum
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 240 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788381270243
ISBN: 978-83-8127-024-3
Data: 2017-11-08
20.14  29.90  9.76 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 2-4 dni

Opis książki:

Publikacja s. Anny ze Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych to zbiór refleksji na temat wartości świadomego życia. Wierzymy, że śmierć jest przejściem z życia do życia, z życia ziemskiego do pełni życia w Bogu. By móc po własnej śmierci, która nieuchronnie nastąpi, doświadczyć widzenia Boga twarzą w twarz, dostąpić włączenia do wspólnoty Nieba, każdy z nas musi przejść przez oczyszczenie serca, oczyścić się z kar za grzechy, nawet powszednich. Swoistym „przedsionkiem Nieba” jest czyściec, który jest etapem oczyszczenia serca, ale stanowi niewyobrażalne cierpienie, gdyż duch ludzki doświadcza ogromnego pragnienia Boga, a nie może tego dostąpić. Dlaczego narażać się na to cierpienie? Dlaczego w obecnym życiu nie przyjąć postawy nawrócenia, dojrzewać do miłowania Boga czystym sercem i potwierdzać tego uczynkami już tu na ziemi?

Książka ta nie jest zbiorem przepisów ani tym bardziej gotową instrukcją, jak osiągnąć życie wieczne, nie narażając się równocześnie na czyściec po śmierci. Jest ona jedynie próbą ukazania prawdy, że chrześcijaninowi, który stara się oczyścić z grzechu i jego skutków oraz uświęca się z pomocą łaski Bożej, dane jest wielkie bogactwo duchowych środków, umożliwiających osiągnięcie tego celu. Stąd opracowanie to można potraktować jedynie jako zaproszenie do otwarcia się na niezmierzone dary Bożej miłości i dobroci, które znajdują się w zasięgu naszych możliwości, dzięki Jezusowi Chrystusowi obecnemu i działającemu w Kościele i przez Kościół.

Książka "Czyściec w życiu ziemskim" - s. Anna Czajkowska WDC - oprawa miękka - Wydawnictwo Bernardinum. Książka posiada 240 stron i została wydana w 2017 r. Cena 20.14 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]