pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Schodów się nie pali

Autor książki:

Wojciech Tochman

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fundacja Instytutu Reportażu
Rok wyd.: 2016
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 224 s.
Wymiar: 135x210 mm
EAN: 9788394277796
ISBN: 978-83-9427-779-6
Data: 2016-10-18
Cena wydawcy: 39.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Debiut Wojciecha Tochmana sprzed 16 lat, nominowany do finału największej polskiej nagrody Literackiej NIKE 2001, w nowej redakcji. Wśród jedenastu reportaży znajduje się, m.in. opowieść o zaginionej polskiej himalaistce, Wandzie Rutkiewicz i jej matce, wierzącej, że zobaczymy ją żywą; o pielęgniarce Renacie, która ukochała chłopca tak brzydkiego, że budził we wsi lęk; o mężczyźnie, który po trzydziestu latach odnalazł swojego brata bliźniaka i się w nim zadurzył.

Reporter odkrywa najintymniejsze tajemnice swoich bohaterów i z żadnej nie czyni sensacji. "Schodów się nie pali" to opowieść o silnych, choć pogmatwanych więziach z bliskimi, silniejszych czasem niż rozstanie i śmierć; o ludzkiej sile destrukcji i poszukiwaniu miłości.

O książce:
"Są w tych historiach zdumiewające tajemnice, które autor stara się odkryć i z talentem je opisuje. Wojciech Tochmana to przede wszystkich - wrażliwość, niepokój i pasja. Świetna proza".

Ryszard Kapuściński
"Książkę Wojtka Tochmana czytałam z fascynacją i niedowierzaniem. Te mroczne sekrety duszy zastrzeżone były dla literatury pięknej. Okazuje się, że można o nich pisać i reportaże poszerzając reportaż o nowe obszary Tochman uprzytomnił mi rosnącą zachłanność tego gatunku. Pisząc o autentycznych osobach, wie o nich więcej niż ma prawo nam opowiedzieć. Zaborczości reportażu towarzyszy zatem sztuka dyskrecji i rezygnacji. Najtrudniejsza być może z wszystkich powinności reportera".

Hanna Krall
"Mówiąc krótko: Tochman nie pisze niepotrzebnych słów".

Małgorzata Szejnert

Książka "Schodów się nie pali" - Wojciech Tochman - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Fundacja Instytutu Reportażu. Książka posiada 224 stron i została wydana w 2016 r.