pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wszyscy jesteśmy dziwni

Autor książki:

Karolina Sulej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fundacja Instytutu Reportażu
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 195 s.
Wymiar: 140x200 mm
EAN: 9788365970213
ISBN: 978-83-6597-021-3
Data: 2018-02-28
24.82 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

"Szybko, podejdźcie, zaraz zobaczycie coś, czego nie widzieliście na oczy - połykacz ognia, zaklinaczka węży, teraz, na żywo!" - tak do freak showu naganiał widzów konferansjer na Coney Island.

Coney Island - dzielnica Nowego Jorku, gdzie miasto łączy się z oceanem, niegdyś stolica światowej rozrywki, cyrków, wesołych miasteczek - to wciąż rezerwuar estetyki, idei, marzeń i lęków, z których jest zbudowana popkultura i nasze człowieczeństwo. Jeśli Manhattan to marzenie o doskonale funkcjonującym społeczeństwie, eleganckim w swoich potrzebach, Coney Island to wszystko to, co wulgarne, kiczowate i podniecające. "Thrills!" (Dreszcze!) - obiecuje neon.

To wyspa, która przypomina nam, że życie - płeć, seksualność, konsumpcja - to tylko i aż widowisko. Opowieść o Coney - tym realnym i tym wyobrażonym - snują jej mieszkańcy i bywalcy w tym burleskowa tancerka i zawodowa syrena - Bambi the Mermaid, Eduardo Arrocha - poeta z twarzą wytatuowaną w gwiazdy i planety, Oleg Roitman czyli Człowiek-Komputer, Pat Muko - nigeryjska księżniczka, która zaklina węże i inni.

"Wszyscy jesteśmy dziwni" to reporterska opowieść o Coney Island od początku XX wieku, kiedy powstały parki rozrywki, przez upadek w latach 60., gdy dzielnica opustoszała, aż po ponowne odrodzenie pod koniec lat 2000. Tak jak Ellis Island było "wyspą klucz" dla emigrantów, tak Coney Island stało się "wyspą rajem" - i kluczem do szczęścia dla tych, którzy chcieli odetchnąć od norm codzienności. Coney - miejsce pełne iluzji - pokazuje, że największą iluzją jest pozorna prawda tego, co poza lunaparkiem. Normalność zaś nie istnieje.

Książka "Wszyscy jesteśmy dziwni" - Karolina Sulej - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Fundacja Instytutu Reportażu. Książka posiada 195 stron i została wydana w 2018 r. Cena 24.82 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.