pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Samolot z papieru (kieszonkowe)

Autor książki:

Ewa Pruchnik

Dane szczegółowe:
Wydawca: Filia
Rok wyd.: 2020
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 478 s.
Wymiar: 110x174 mm
EAN: 9788381952293
ISBN: 978-83-8195-229-3
Data: 2022-05-04
9.39 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Miłość przychodzi tak nagle. Przyjaźń dyskretnie, po latach.

Emocjonalna i wielowątkowa opowieść o trudnych wyborach, miłości i tęsknocie.

Na tle przemian ustrojowych i obyczajowych po roku 1980.

Jest zimowy wieczór 1982 roku. Emilia Ostrowska, ulegając namowom swojej matki, niechętnie udaje się na spotkanie z synem znanego kardiochirurga, Nikodemem Karbowskim. Chłopak zamierza zaprosić ją na swoją studniówkę w elitarnej szkole lotniczej. Wydaje się, że będzie to nudne spotkanie dwojga młodych ludzi, od lat kojarzonych ze sobą przez ich rodziny. Ale tak nie jest. Spędzają udany wieczór, snując opowiadania o swoich marzeniach i planach na przyszłość: ona biernie poddaje się woli rodziców, którzy od lat przygotowują ją do zawodu lekarza, on chce zostać pilotem wojskowym, znajdując pełne poparcie i zrozumienie swojej rodziny o głęboko zakorzenionych tradycjach lekarskich.

Po spotkaniu z Nikodemem, w drodze do domu, Emilia zostaje zaczepiona przez grupę młodych mężczyzn. Jednak jej nietuzinkowe zachowanie robi wrażenie na przywódcy grupy, Jeremim. Chłopak bezpiecznie odprowadza ją do domu. Wydaje się, że wszystko ich dzieli: ona jest subtelną blondynką w śmiesznych jak żart okularkach i berecie z antenką, on bardzo wysokim brunetem o mrocznym wyglądzie i ze śladami na twarzy po ulicznych bójkach; ona lubi Dostojewskiego i taniec, on lubi swój motor, boks i ma inne priorytety; ona jest córką znanego kardiologa o lewicowych poglądach, on planuje ucieczkę z kraju owładniętego stanem wojennym, by zaciągnąć się do Legii Cudzoziemskiej.

Czy mimo dzielących ich różnic, znajdą do siebie drogę

Ile można poświęcić dla miłości

Data premiery może ulec zmianie.

Książka "Samolot z papieru (kieszonkowe)" - Ewa Pruchnik - oprawa Miękka - Wydawnictwo Filia. Książka posiada 478 stron i została wydana w 2020 r. Cena 9.39 zł. Zapraszamy na zakupy!