pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Rzeźba hinduistyczna w Mathurze od II do IV w. n.e. Ikonografia i...
Książki »
Tytuł książki:

Rzeźba hinduistyczna w Mathurze od II do IV w. n.e. Ikonografia i forma

Autor książki:

Agnieszka S. Staszczyk

Dane szczegółowe:
Wydawca: DiG
Rok wyd.: 2013
Oprawa: twarda
Ilość stron: 373 s.
Wymiar: 170x245 mm
EAN: 9788371817649
ISBN: 978-83-7181-764-9
Data: 2013-09-04
38.10  50.00  11.9 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Rzeźba hinduistyczna w Mathurze od II do IV w. n.e. Ikonografia i forma - Agnieszka S. Staszczyk - opis książki:

Mathura to jeden z najważniejszych i najbujniej rozwijających się ośrodków artystycznych w pierwszych wiekach naszej ery w Indiach północnych. Dzieła rzeźby religijnej, powstałe tam dzięki hojności fundatorów różnych wyznań, są niezwykle ważne w badaniach stawiających sobie pytanie o początki przedstawień bóstw hinduizmu. Wizerunki mathurańskie stanowią podstawę tych badań, prowadzonych zarówno od strony ikonograficznej, jak i formalnej, w tych bowiem przedstawieniach materializują się idee religijne, nierzadko obecne wcześniej jedynie w opowieściach i symbolach. W przypadku wielu bóstw po raz pierwszy, a co ciekawe, niekiedy i ostatni, poszukiwano tu stosownej dla nich formy. Jeśli poszukiwania zostały zwieńczone sukcesem i forma przyjęła się, uznawano ją za wartą rozpowszechnienia. W późniejszej sztuce bardzo często zobaczymy zatem wizerunki powielane bez zmian lub z niewielkimi zmianami. Należy pamiętać także o tym, że omawiane w tej książce dzieła są warte uwagi nie tylko ze względów artystycznych. Z racji swojej tematyki są cennym pozaliterackim źródłem wiedzy o religii, historii i kulturze tego regionu.

Książka „Rzeźba hinduistyczna w Mathurze od II do IV w. n.e. Ikonografia i forma” - oprawa twarda - Wydawnictwo DiG. Książka posiada 373 stron i została wydana w 2013 r. Cena 38.10 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Rzeźba hinduistyczna w Mathurze od II do IV w. n.e. Ikonografia i..."
Produkty podobne:
Fragment Bałka - okładka książki
Fragment Bałka Mirosław Bałka
Sztuka i kultura wizualna Indii - okładka książki
Sztuka i kultura wizualna Indii Piotr Balcerowicz, Jerzy Malinowski (red.)