pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
audiobook:

Rytuał

Dane szczegółowe:
Wydawca: Storybox
Rok wyd.: 2023
EAN: 9788383340159
Data: 2023-03-08
24.04 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis audiobooka:

Krew i tajemnica. Strzeż się...

Morderstwo popełnione w noc świętojańską wciąż pozostaje zagadką. Tymczasem z Wisły zostają wyłowione zwłoki młodej kobiety, rozpoznane jako ciało pokojówki Waltera von Offenberga. Pruski oficer niemal zaraz po przybyciu do Torunia stał się obiektem plotek. Na dodatek Luiza Zagórska, córka poprzednich właścicieli majątku, który nabył Walter, rozpływa się w powietrzu. Nikt jej oficjalnie nie szuka, z wyjątkiem zakochanego w niej Waltera.

Na jaw wychodzą okoliczności, które mnożą znaki zapytania. Jak poradzą sobie policjanci z toruńskiego komisariatu
Jednocześnie toczy się wojna rosyjsko-japońska, a Polacy dostrzegają szansę na odrodzenie państwa.

***
To musiało się stać! Po mocnym i spektakularnym finale W cieniu twierdzy czułem, że prędzej czy później Kamila Cudnik zaserwuje nam sequel. No i jest. I to jaki! W Rytuale nie brakuje emocji, tajemnic i zwrotów akcji, a toruńska pisarka po raz kolejny udowadnia, że potrafi tworzyć wciągające i zawiłe fabuły, ale także nietuzinkowych i wiarygodnych bohaterów, a wszystko to w duchu pierwszych lat XX wieku. Rytuał to znakomity kryminał retro. Ta powieść Was zaskoczy - i to nie raz! - Michał P. Kadlec, pisarz i twórca bloga Mroczne Strony.

***
Rytuał Kamili Cudnik to idealna rozrywka dla każdego, kto lubi powieści historyczne z tajemnicą i romansem w tle. Autorce udało się ożywić na nowo atmosferę Torunia z początków XX wieku i świetnie sportretować jego polskich i pruskich mieszkańców - Justyna Wydra, pisarka.

***
Powrót do wielowymiarowego powieściowego świata stworzonego przez Kamilę Cudnik był dużą przyjemnością. Ten kryminał retro o zabarwieniu obyczajowym, z nutą czegoś szelmowskiego, przyciąga od pierwszych stron, serwując szybsze bicie czytelniczych serc. Zagadka, romans, do tego piękny język, historyczne zacięcie i dbałość o szczegóły sprawiają, że Rytuał jest powieścią, którą ciężko odłożyć na bok - Anna Sroka-Czyżewska, Głos Kultury .

Audiobook „Rytuał” - Wydawca: Storybox. Cena 24.04 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.